Sestava: Sebastián Almášy, Matěj Bartoš, Matyáš Hasoň, Daniel Kula, Vladimír Kypr, Tobiáš Ondřík, Jakub Sklenský, Václav Spáčil, Martin Sýkora, David Šrámek, Štěpán Tůma, Dan Winter

SK Líšeň - FC Žďár nad Sázavou 1:1

SK Líšeň - FC Ivančice 0:0

Střelci: Vladimír Kypr 2x, Jakub Sklenský 1x, Martin Sýkora 1x

Hodnocení Laso cupu trenéry:
Po Polské Vratislavi jsme se přihlásili na velice dobře obsazený turnaj v Nedakonicích. Hned první dva zápasy se Slavií a Slováckem byly docela slušným křestem. Vstup do utkání se Slavií se nám vydařil a brzo jsme se ujali vedení, po 5 minutách Slavie srovnala a začala přetahovaná o znovuotevření skóre, naše střelecká impotence a vysoká efektivita Slávie pak jasně stanovila vítěze. Druhé utkání se Slováckem víceméně výkonnostně navázalo na Slavii. Z naší strany byla vidět agresivita napadání, vysoký pressing, bohužel ale neustálá snaha o sklepávačky a snaha o hru "do nohy" nebyla na místním drnovišti ideální volbou a z výsledné nepřesnosti opět výsledkově těžil soupeř. Třetí utkání se Seneckými kopáči byl asi náš nejhorší projev na turnaji. V úvodu jsme pohnuli sestavou, ač stále v nastavení 3:3:1, tak si to "nesedlo“, utkání ztratilo glanc a po rychlých gólech jsme zaslouženě prohrávali. Po změně rozestavení na 2:3:2, jsme už sice výsledek nezvrátili, ale hra se posunula k soupeřově bráně, bylo více fotbalu. Se stejným rozestavěním jsme pak dohráli zbytek turnaje a ač jen se dvěma obránci, s vysokou porcí minutáže a obrovským fyzickým výkonem jsme trápili všechny zbylé soupeře. S Opavou, která nás baví pěkným fotbalem, nás obral o vyrovnaný výsledek drn, jenž přehrál brankáře, pak remíza se Žďárem – vítězem turnaje, jenž se do posledního kopu bál o výsledek, remíza se vždy dobře připravenými Ivančicemi, no a v posledních minutách jsme přišli o bezbrankovou remízu s Uničovem. Celkově, ač s posledním místem, tak jsme odjížděli spokojeni s předvedenou hrou, dokázali jsme využít vlastních chyb k ponaučení a nápravě – hlavně nebát se být odvážní. Opět ale narážíme na nízkou produktivitu zakončení v sedmi zápasech jsme skórovali pouze 4x, a to 1x obránce, 1x záložník a 2x1 útočník. V útoku se protočilo za 140 minut asi 6 hráčů, a i přes vysoký počet šancí je produktivita alarmující a k zamyšlení.
I tak ale kluci sklidili od fanoušků na pokraji infarktu opravdu zasloužený potlesk a těšíme se na další klání 😉