Den vítězství jsme oslavili výhrou nad rezervou Sparty

Rozhodčí: Volek – Dohnálek, Žurovec – Trska.

Místo: Stadion FK Viktoria Žižkov.
Počet diváků: 663.

Sparta B: Nalezinek – Uhrinčať (57. Rebibo), Ševinský, Jedlička – Váňa (80. Vitarigov), Holoubek, Vydra, Penxa – Ševčík (80. Šilhart), Šiler (80. Michl), Rus (65. Mokrovics). Trenér Loučka.

Líšeň: Vajner – Dziuba, Jeřábek, Jokovič, Lutonský – Čermák – Rolinek (75. Gerža), Aldin (81. Hapal), Mionič (81. Tauš), Sokol (90. Rimovičs) – Polášek. Trenér Valachovič.

Utkání se hrálo v dopoledním termínu a v úvodu zápasu příliš mnoho šancí na trávníku žižkovského stadionu k vidění nebylo. Vzruch přinesl až závěr první půle. Nejprve se ve 44. minutě dostala sražená střela k bývalému hráči Zbrojovky Michalu Ševčíkovi, který otevřel skóre. My jsme ale stihli ještě do pauzy zareagovat. Po standardní situaci vyrazil domácí brankář míč k Martinu Rolinkovi, který svým prvním gólem po zimním návratu do Líšně vyrovnal.
„Sparta hrála dobře, věděli jsme, že bude silná na míči, což se i potvrdilo. Prvních 25 minut jsme neměli špatných, ale pak nás domácí zatlačili, dostali jsme i gól. Naštěstí jsme do poločasu stihli vyrovnat, což pro nás bylo důležité,“ zaznělo v komentáři po utkání z úst Adriána Čermáka.

Vstup do druhé půle nám vyšel. Opět jsme se radovali po standardní situaci, výrazně k tomu přispěl sparťanský Lukáš Penxa, který si ve 49. minutě při snaze nepustit do zakončení na zadní tyči Dušana Jokoviče srazil míč do vlastní sítě. Za druhý poločas jsme nepustili sparťanské mužstvo téměř k žádnému vážnému ohrožení naší branky, naopak jsme po rychlé akci zvýšili na 3:1, kdy po levé straně skvěle prošel Adrián Čermák a našel před brankou Ibrahima Aldina. V závěru ještě z přímého kopu napálil spojnici tyče a břevna.
„Rozhodlo to, jak jsme naskočili do druhého poločasu. Trochu jsme změnili taktiku, začali jsme víc běhat a dařilo se nám držet míč. Jsem rád, že jsme dali tři góly a vyhráli,“ komentoval po utkání slovenský záložník.

Do svátečního souboje na Žižkově šla v roli favorita Sparta, jejich aktivní hru se nám podařilo zvládnout díky obětavému výkonu hlavně v defenzívě, po třetím gólu jsme závěr zápasu zvládli a zaslouženě získali tři cenné body.