B-tým uspěl v přímém souboji o třetí místo

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě - SK Líšeň B 1:3 (0:0)

Branky: 90+1. Šteffl – 57. Minařík, 71. Daněk, 75. Dostálek.

ŽK: Šteffl, Partl, Švanda, Wolker, Nečas – Rudyk, Fall.

Místo: Stadion Nové Město na Moravě.
Počet diváků: 198.

Vrchovina: Šmída – Švanda, Bača (58. Boušek), Wolker (80. Dobrovolný), Hekerle, Sytař (46. Pulkrábek), Šteffl, Partl (58. Nečas), Jícha, Duba, Novotný. Trenér Michal.

Líšeň: Ulrich – Daněk, Cupal, Červík, Toczyski – Rudyk, Fall (80. Šíp) – Bílek, Minařík (80. Horký), Ferlay (87. Bolovintsev) – Dostálek. Trenér Mazura.

Ve 24. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme zavítali až do Nového města na Moravě. Hned ve 2. minutě jsme si vytvořili velmi slibnou šanci na vstřelení branky, když Rudyk pěknou průnikovou přihrávkou vybídl Ferlaye, který si krásně zaběhl za obranu a překonal brankáře Šmídu, ale k naší smůle domácí na poslední chvíli odkopli míč do bezpečí téměř z brankové čáry. V 7. minutě naopak zahrozili domácí, když získali propadnutý míč v naší obraně a brankář Ulrich musel likvidovat tvrdou střelu. V prvním poločase měli domácí borci z Vrchoviny více brankových příležitostí, ale naštěstí žádná z našich chyb nebyla potrestána. I díky tomu se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu jsme vstupovali velice trpělivě. Připomněli jsme si herní principy a způsob hry, který nám může dopomoci k zisku bodů. To se povedlo. V 57. minutě po zdařilé kombinaci Dostálek namísto souboje jeden na jednoho zvolil prudkou přihrávku na Minaříka, který zády k brankáři i hlídajícímu stoperu využil momentu překvapení a chytře špičkou své pravačky přehodil všechny stojící v soupeřově brance 0:1. Po necelých 15 minutách jsme udeřili podruhé. V 71. minutě po chybě v obraně domácích se k odraženému míči dostal Daněk a jeho levačkou vstřelil nádhernou branku z úctyhodných 20 metrů do rohu branky brankáře Šmída. Po pár minutách jsme udeřili potřetí. Vojta Červík chytře vystoupil, obral domácího útočníka o míč a vybídl Dostálka dlouhým míčem ke sprintu přes půlku hřiště. Ten si poradil nejen s dotírajícím obráncem, ale navíc domácímu brankáři nasadil "jesličky" a zvýšil tím v 75. minutě naše vedení již o tři branky. V klidu jsme prostřídali a snažili se uhrát nulu vzadu. To se bohužel nepovedlo. Nedovolený zákrok na hranici pokutového území znamenal přímý kop, ke kterému se postavil David Šteffl a pěknou střelou v první minutě nastavení alespoň snížil stav na 1:3. Za tohoto stavu i hlavní arbitr ukončil utkání a tak si odvážíme z Vrchoviny cennou výhru.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Asistent trenéra Vytopil: „Bylo to velmi těžké a především soubojové utkání plné nasazení a bojovnosti. Z hlediska organizace a taktiky dobře zvládnutý zápas. Hráči svojí pracovitostí a touhou po vítězství dokráčeli ke třem bodům. Vážíme si a děkujeme fanouškům za podporu. V dalším domácím utkání budeme chtít navázat na náš výkon.“

Další utkání odehraje B-tým v neděli 12. května v 16:30 hod. na domácím stadionu s týmem Pelhřimova, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT !!