🟨 ŽK: Málek, Valachovič (mimo hřiště), Veselý – Didiba, Celba, Kadlec, Kopečný

Líšeň

Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Černín – Ulbrich (84. Bednář), Málek, Matocha (90. Minařík), Machalík (90. Šumbera) – Zikl (84. Toutou). Trenér Valachovič.

Opava

Digaňa – Celba (90. Janjuš), Helebrand, Žídek, Kadlec – Rychlý, Didiba (66. Bílek) – Šigut (46. Kopečný), Darmovzal, Helešic (80. Ščudla) – Rataj (80. Kramář). Trenér West.

Soupeř z Opavy odjížděl dnes z Líšně neporažený. Všechno mohlo být jinak. Výsledek se postupně překlápěl z jedné strany na druhou. Velký podíl na tom měla 60. minuta utkání.

Náš ofenzivní záložník chtěl získat míč, který se pod své tělo snažil ukrýt ležící Didiba. Po odpískání prohřešku Didiby se strhla strkanice. Kadlec chtěl pomstít Didibu a tak prudce odstrčil Málka. Sudí reagoval udělením žlutých karet Málkovi i Kadlecovi. O minutu později po dalším souboji Málka s opavským hráčem viděl tahnoun našeho týmu druhou žlutou kartu. Součet dvou žlutých během necelých dvou minut přinesl vyloučení.

Do duelu jsme vstoupili velmi dobře, po akci Málka, který poslal přesný centr za obranu na Zikla, měl práci brankář hostí Digaňa. Opavský gólman hrál velkou roli v prvních pětačtyřiceti minutách. O pár chvil totiž opět vytáhl perfektní zákrok, když na něj střílel Matocha. Zajímavý moment přišel ve 36. minutě, když špatně vyhodnotil malou domů. Místo odkopu se tak zmocnil míče Martin Zikl a poslal ho do prázdné brány 1:0. Opava hrozila v první půli nejvíc po rozích, ale nic těžkého Veselý řešit nemusel.

Ve druhém poločase jsme byli svědky diametrálně odlišné podívané. Dalo by se říct, že to bylo bitva jako řemen. Velkou šancí se nejprve prezentoval v 50. minutě Ulbrich, když z otočky lehce škrtnul o tyč. Podobně dopadl i Málek, jehož rána z dobré pozice protáhla Digaňu. Poté přišla 60. minuta a Opava hrála po zmíněném vyloučení přesilovku, kterou bohužel Slezané za tři minuty dokázali využít. Rychlý poslal centr na velké vápno, kde se do míče opřel Kadlec a bylo srovnáno – 1:1. Hosté hrozili v početní výhodě, díky obětavému výkonu všech hráčů a díky brankáři Veselému se stav už nezměnil. Byli jsme do zmíněné šedesáté minuty lepším týmem, ale nakonec utkání skončilo remízou.

Ohlasy trenérů

Milan Valachovič: „Zaslouženě jsme vedli po chybě brankáře, který však před tím svůj tým dvakrát podržel při našich šancích. Zejména se vyznamenal při Matochově střele. Výsledek utkání ovlivnil verdikt rozhodčího, který nás poslal do deseti. Opava rychle vyrovnala a měla i další šance. Ve finále jsme s bodem spokojeni.“

Roman West: „Zápas měl dvě dějství. Do vyloučení a po něm. Líšeň byla od počátku lepší. My jsme se nemohli do ničeho dostat. Digaňovi bych hrubku odpustil, neboť nás několikrát zachránil od inkasování branky. Nám pomohl rychlý gól, který jsme dali záhy po začátku přesilovky. Měli jsme několik dalších velkých šancí k dosažení vítězné branky. Ale bod bereme s pokorou.“