21. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 2.4.2022 v 14:30, Stadion Juliska

Dukla

Líšeň

4:2
(1:2)

⚽️ Branky: 57., 64. z pen. a 69. Souček, 45. Buchvaldek – 6. Málek, 32. Machalík

Dukla

Reichl – Ruml, Kulhánek, Konan, Barac – Jeřábek (46. Habovda), Kozel – Souček (86. Hrubeš), Breda (78. Kovernikov), Buchvaldek (60. Šeberle) – Kim (86. Pázler).

Líšeň

Veselý – Pašek (86. Ulbrich), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Černín – Šumbera (70. Toutou), Málek, Matocha, Machalík (70. Krška) – Zikl.

Ještě tři minuty před koncem prvního poločasu se zdálo, že nám první vítězství z Julisky nemůže uniknout. Naše zodpovědná a obětavá hra nepouštěla někdejší vojenský tým do šancí, měli jsme lepší pohyb, po dvou brankách jsme kontrolovali hru. Marná byla snaha především Rumla, zburcovat tým, jenž prohrával 0:2. Jenže v době, kdy už se sudí chystal nastavovat hrací dobu první půle, přišla z ničeho nic sprcha. Několik našich chyb po sobě dostalo Duklu do hry těsně před odchodem do kabin.

Gól ve Veselého síti povbudil domácí hráče k větší aktivitě. Nedokázali jsme navázat na výkon ze začátku zápasu a po chybách jsme se dostávali do úzkých. Mohli jsme to být ale my, kdo mohl ze šance navýšit skore na 3:1. Nestalo se a vzápětí přišlo vyrovnání po nedůrazném odvrácení míče. Třetí branka padla z pokutového kopu po faulu Veselého, který ve vápně chytil nohu unikajícího Kima. Čtvrtou jsme dostali hlavou po rohovém kopu, čímž Souček uzavřel svůj hattrick.

Kontaktní branka do šatny tak úplně změnila směr zápasu, který se z počátku vyvíjel pro nás velmi příznivě.

Ohlasy trenérů

Bohumil Pilný: „Ke konci poločasu jsme byli úplně dole, že jsme nemohli být níž. Ale branka Buchvaldka vše změnila. Do druhé půle nastoupilo jiné mužstvo. Ani bych nevěřil, co takový gól může s hráči udělat. Zdánlivě ztracený zápas jsme zvládli otočit a dát čtyři góly, které jsou povzbuzením do dalších zápasů. Na druhou ligu šlo o skvělé utkání.“

Milan Valachovič: „Do 42. min. jsme hráli to, co umíme. Pak jsme ztratili pokoru a zodpovědnost. Po změně stran se už nepovedlo zopakovat výkon ze začátku zápasu. Místo zvýšení náskoku, po obrovské šanci Ševčíka, kdy jsme mohli dát na 3:1, jsme pustili soupeře do hry. V našem týmu zavládly chaos a beznaděj. Domácí v euforii nás přehráli v osobních soubojích. Získali sebedůvěru i zápas.“