dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

         

Přehled zápasu

20. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 26.3.2022 v 15:00, Stadion SK Líšeň

Líšeň

Třinec

2:0
(0:0)

⚽️ Branky: 64. Ševčík, 88. Matocha
🟨 ŽK: Toutou – Foltyn
Rozhodčí: Franěk – Slavíček, Hádek
👀 Delegáti: Lhoták, Hubička
👨‍👨‍👦‍👦 Počet diváků: 761
🎯 Střely na bránu: 3:3, 👎🏼 mimo: 10:3
📐 Rohové kopy: 9:3
Ofsajdy: 0:2, ❌ Fauly: 12:11

Líšeň

Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Černín – Šumbera (79. Bednář), Málek (90. Minařík), Matocha, Machalík (66. Krška) – Zikl (79. Toutou). Trenér Valachovič.


Třinec

Hasalík – Bolf, Ba, Foltyn, Javůrek (72. Bedecs) – Habusta, Machuča – Omasta, Juřena (72. Petráň), Kania – Dedič. Trenér Zbončák.


Během tří roků ve druhé lize držíme s Třincem nadále kladnou bilanci. Slezský tým hrál opatrně, vzadu pozorně, ale dokázal přejít i k protiútokům. Šancí v prvním poločase však bylo před oběma brankami poskrovnu. Zřejmě tu jedinou z první půle promarnil kapitán Třince Habusta v 16. min. po rohovém kopu.

Po změně stran jsme začali být aktivnější. Jenže se nám nedařilo ve finální fázi dotáhnout naše akce do konce. Nakonec naše mužstvo "nakopla" branka v 64. min., když po rohovém kopu Ševčík vracel do sítě míč, vyražený Hasalíkem po střele Zikla. Kouč Třince Zbončák musel jít do rizika. Po inkasované brance přidal k Dedičovi druhého útočníka a v závěru zápasů i třetího. Tím se otevřel prostor před Hasalíkem, což se nám podařilo využít dvě minuty před koncem. Za centrovaným míčem Málka se nerozeběhl v postavení mimo hru stojící Toutou, ale i z druhé řady Matocha, který míč získal a vybíhajícímu Hasalíkovi udělal kličku, po níž skóroval do prázdné sítě.

Vzhledem k tomu, že Vlašim i Zbrojovka mají zápasy 20. kola posunuty, dostali jsme se po výhře na druhou příčku pouhých šest bodů za vedoucí Zbrojovku. Tři body mohli být i dárkem trenéru Kalvodovi, slavícímu v den zápasu 64. narozeniny.


Ohlasy trenérů

Milan Valachovič: „Od pondělka jsme se upnuli k zápasu s Třincem. Byl jsem přesvědčený, že půjde o těžký zápas. Z posledních zápasů Třince jsem vysledoval, že sice nebyl silnější na míči, ale měl rychlé přechody a dobré standardky. Připravili jsme se na zápas, jenž bude bez šancí, v němž může rozhodnout jediná situace. Což se stalo, když jsme proměnili příležitost po rohovém kopu. Nám chyběla šťáva, ale tři body jsme získali. Třinci přeji záchranu a věřím, že má silný kolektiv, který uhájí druhou ligu.“

Martin Zbončák: “Jsem výsledkem zklamán. I když víme, že prohrát zde není žádná ostuda. Bod by tu byl zlatý. Zápas spěl k remíze, pro níž jsme do Líšně přijeli. Utkání nepřineslo moc šancí. Věděli jsme o síle Líšně při standardních situacích. Přesto nás z jedné soupeř potrestal. To rozhodlo. Po gólu jsme už hráli vabank a inkasovali před koncem podruhé.“

Facebook feed