Přehled zápasu

19. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pátek 18.3.2022 v 17:00, Městský fotbalový stadion Srbská

Zbrojovka

Berkovec – Hrabina (36. Bariš), Endl, Štěrba (41. Čermák), Moravec (76. Štepanovský) – Texl – Hladík (46.Nečas), Ševčík (76. Kohoutek), Blecha, Přichystal – Řezníček. Trenér Dostálek.

Líšeň

Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Černín – Bednář (82. Krška), Šumbera (78. Minařík), Matocha, Machalík (90. Chládek) – Zikl (82. Toutou). Trenér Valachovič.

Neuběhla ani celá minuta utkání, když po Matochově rohovém kopu prodloužil Moravec míč na zadní tyč k volnému Paškovi, který jej hlavou umístil Berkovcovi do sítě. Po půl hodiny hry Líšeň z dalšího rohového kopu Matochy navýšila na 2:0 gólem kapitána Ševčíka. Favorizovaný tým Zbrojovky se stále tlačil před branku Veselého. V nátlakové hře však přišel do konce poločasu o Hrabinu, jehož odnesli pořadatelé do šatny na nosítkách, a o Štěrbu, jenž dokonce skončil v nemocnici. Oba s podezřením na otřes mozku.

Po změně stran měli opět na kopačkách míč častěji domácí, ale gól padl po hodině hry po protiútoku znovu do jejich sítě. Matochův centr hlavičkoval za záda domácího brankáře krajní obránce Lutonský. Tříbrankový náskok jsme dokázali proměnit v plný počet bodů, když nás za velké pomoci obránců, podržel brankář Veselý. Inkasoval jen v 72. minutě od zkušeného Řezníčka, jemuž poslal do vápna finální přihrávku Texl.

Vyhráli jsme díky dobře zvládnutým standartním situacím a neustálé zodpovědnosti a koncentraci všech hráčů. K výhře nám dopomohl vývoj skóre a skvělá produktivita. Hráči dokázali nahradit neúčast Málka, který stejně jako Otrísal pykal za čtvrtou kartu. Dostálkovi chyběl zraněný Fousek. Improvizovat musel po zranění dvou hráčů obranného kvarteta.

Ohlasy trenérů

Richard Dostálek: „Především mě mrzí, že jsme utkání v takové atmosféře nezvládli. Prohráli jsme po vlastních chybách při standardních situacích. Chtěli jsme být silní, určovat tempo hry. Do něj jsme se však nedostali. V první půli jsme byli pomalí v přechodové fázi. Nakopl nás až závěr poločasu, kdy jsme zjednodušili hru.“

Milan Valachovič: „Byl to neskutečný zápas. Rozhodla naše větší motivace i nasazení. Favorit nám k vítězství pomohl chybami i když byl po celé utkání herně lepší. Nám se podařilo zužitkovat předzápasové tréninky, na nichž jsme se věnovali standardním situacím a přechodové fázi. Černín na Kučerově místě obstál při souboji s Řezníčkem. Poděkovaní patří všem hráčům za velkou obětavost.“