SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

14. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 6.11.2021 v 14:00, Stadion SK Líšeň

Líšeň

Příbram

4:1
(1:0)

Branky: 34. a 88. Málek, 52. Silný, 84. Rolinek – 67. Voltr. ŽK: Bednář, Kučera, Rolinek – Dedič, Kvída, Obdržal. Diváků:523.

Líšeň

Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Bednář (90. Otrísal), Málek (90. Burda), Matocha (83. Zikl), Rolinek (90. Ulbrich) – Silný (90. Chwaszcz)

Příbram

Šiman – Tregler, Kvída, Simo Kingue, Vilotič – Obdržal (58. Čermák), Hájek – Procházka, Pilík (87.Vávra), Antwi (58. Voltr) – Dedič

Máme za sebou sedmé vítězství v letošním ročníku. Nebylo tak snadné, jak napovídá rozdíl ve skóre. Exligový tým Příbrami sice není v tabulce na předních místech, ale na hřištích soupeřů se mu vede zdatně. Což předvedl v sobotním odpoledni u nás. V Líšni utrpěla Příbram teprve druhou venkovní porážku. Místy se však zdálo, že by mohla na našem trávníku remizovat.

Začněme však od počátku. Při nástupu navodila dobrou atmosféru gratulace předsedovi domácího klubu Karlu Hladišovi, jenž se v minulých dnech dožil sedmdesátky. Modrobílou kytici v barvách líšeňského klubu mu předala organizačně technická manažerka Dagmar Wallová, za hráče jubilantovi předal dres s číslovkou věku kapitán Ševčík. Pak sudí Franěk zadul do píšťalky a líšeňští hráči chtěli předsedovi popřát třemi body.

Od počátku měli mírnou převahu, která se po vedoucí brance Málka, který z 25 m trefil místo u levé tyče brankáře Šimana, změnila ve zřetelnou. Příbram odcházela do kabin v poločasu s pocitem, že takhle nemusí zápas přežít. To posílila 52. minuta, kdy z 20 m pálil přesně Silný. Na konci první hodiny zápasu přišel tah trenéra Valachoviče. Nikoliv našeho, nýbrž příbramského Jozefa. Ten změnil rozestavení na dva útočníky, když se k Dedičovi vytáhl střídající Voltr. A nastala změna. Voltr překonal Veselého hlavou po nahrávce Treglera. Stalo se tak necelých deset minut po jeho příchodu na hřiště.

V 83. minutě přišel asi šťastný tah trenéra Valachoviče. Tentokráte našeho. Milana. Matochu, nahradil Ziklem. Ačkoliv útočník, který k nám přestoupil v rozehrané soutěži ze Zbrojovky, sám branku nevstřelil, nesly zbývající dvě branky jeho spolupodpis. Necelou minutu po svém příchodu vybojoval na půlící čáře míč, předal jej Málkovi, který přihrál míč na neobsazeného Rolinka, ten z úhlu překonal Šimana potřetí. Poslední gól vstřelil po finální přihrávce Zikla v 88. minutě Málek.

Ohlasy trenérů

Milan Valachovič: „Podařilo se nám vyhrát nad soupeřem, který hrával dlouhé roky v nejvyšší soutěži. Výhru jsme si odpracovali. Je pravda, že jsme za stavu 2:1 prožili fázi, kdy jsme měli štěstí, že se exligovému týmu nepodařilo vyrovnat skóre. Třetí gól nás uklidnil. Závěr jsme pak korunovali čtvrtou branku. Výhru jsme si zasloužili.“ Jozef Valachovič: „Ač jsme věděli o soupeři, že umí hrát silově i agresivně, nezačali jsme nejlépe. Prohrávali jsme osobní souboje. Prvně dvě branky padly z dálky, kdy se nám nepodařilo vystoupit ke střelci. Po vystřídání jsme dali branku, po níž jsme byli na hřišti určitě lepší, ale přes vytvořené šance se nám vyrovnat nepodařilo. Když jsme dostali třetí gól, už bylo jen otázkou času, kdy se k němu přidá i další branka.“