Přehled zápasu

13. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 30.10.2021 v 14:30, Stadion Za Místním nádražím

Prostějov

Líšeň

1:1
0:0

Branky: 90. Kopřiva – 65. Silný. ŽK: Žák, Omale – Ulbrich, Ševčík. ČK: 29. Machynek (P). Rozhodčí: Raplík – Vyhnanovský, Volf. Delegáti: Kureš, Vysloužil. Místo: stadion Za Místním nádražím. Diváků:560.

Prostějov

Mucha – Machynek, Bialek, Schuster, Zapletal – Omale (82. Kopřiva) – Urbanec, Koudelka (46. Stříž), Jiráček, Bartolomeu (70. Kušej) – Žák (70. Vlachovský)

Líšeň

Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Bednář (70. Ulbrich), Málek, Matocha, Rolinek (88. Otrísal) – Silný (83. Zikl)

Ve druholigových zápasech jsme na Hané dosud vždy vítězili. Po výhře jsme sahali i v sobotním střetnutí. Vyrovnávací gól padl v poslední minutě hry, kdy Kopřiva, jenž byl na ploše pár minut, prošel hladce od půlící čáry a poté ze 30 m vystřelil míč, který se otřel o bránící hráče a poté zamířil do sítě smutného Veselého. Tři nastavené minuty už na další změnu skóre nestačily.

Zápas, který se hrál za silného větru, jsme měli vyhrát. Dostali jsme možnost k více než hodinové přesilovce, když sudí Raplík potrestal červenou kartou Machynka, který v souboji o míč u postranní čáry trefil kopačkou hlavu Lutonského. Byť jsme měli do konce poločasu vítr v zádech, nepodařilo se našim hráčům oslabeného soupeře dostat do úzkých.

Branku jsme vstřelili až po změně stran, kdy Silný pronikl do vápna a z úhlu překonal Muchu střelou na zadní tyč. Zdálo se, že by mohl náš celek dovést zápas opět ke tříbodovému konci. Na žádné straně se nerodila žádná velká šance. Nakonec ani vyrovnávací branka nebyla po kombinaci, ale jde na vrub defenzívy, když hráči nechali Kopřivu snadno projít kusem hřiště, aniž by se snažili přerušit akci, ani zabránit mu v pokusu o střelu.