dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

         

Přehled zápasu

3. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 7.8.2021 v 17:00, Stadion SK Líšeň

Líšeň

Ústí n. L.

0:0

ŽK: Otrísal, Jeřábek, Silný – Miskovič, Čičovský, Brak

Rozhodčí: Ulrich – Kotík, Vyhnanovský

Delegáti: Pospíšil, Duda

Počet diváků: 586

Líšeň

Veselý – Pašek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Jeřábek – Stáňa, Málek, Matocha, Krška (72. Rolinek) – Chwaszcz (63. Silný). Trenér Valachovič.


Ústí n. L.

Plachý – Alexandr, Brak, Bílek, Chodora (90. Hudec) – Miskovič, Čičovský (65. Emmer) – Prošek (79. Mechmache), Jiránek, Ogiomade – Krobot (65. Angelozzi). Trenér Jarolím.


Před dvěma lety jsme jako nováček druholigové scény poprvé prohráli mistrovské utkání na domácí půdě se sobotním soupeřem z Ústí nad Labem. Kvůli této prohře máme s ním malé manko, které jsme mohli vymazat. Příležitostí tu bylo dost navzdory tomu, že trenér Valachovič v týdnu louskal jeden oříšek. Po zranění ve Vyškově mu vypadl ze sestavy Kučera. Kouč řešil jeho absenci přesunutím pravého obránce Jeřábek na jeho místo. Pašek se stáhl ze středové řady na Jeřábkovu pozici. Místo ve střední řadě zaujal Stáňa.

Zápas jsme zahájili lépe. Byli jsme aktivní. Měli častěji míč na kopačkách a neustále zaměstnávali brankáře Ústí Plachého. V první čtvrthodině skončila Otrísalova hlavička těsně nad břevnem. Matochovu střelu z dálky Plachý vyrazil na roh. Soupeř ze severu Čech pečlivě bránil. Často měl ve svém pokutovém území až na jednoho vysunutého fotbalistu ostatní členy základní jedenáctky. Nicméně pokoušel se o brejky, v nichž se nejvíce blýskala posila z Bohemians Ogiomade. Ten mohl mít první ústeckou šanci, kdyby mu ji nevzal včasným vyběhnutím Veselý, jenž nedovolil ústeckému hráči zmocnit se míče. Celkem bychom trochu větších šancí za poločas napočítali na prstech jedné ruky.

Druhou půli jsme opět začali lépe. Po Málkově přihrávce hlavičkoval ve 49. min. Chwaszcz znovu vedle tyče. Prakticky z protiútoku přišla stoprocentní příležitost hostů. Míče, mířícího mezi Paška a Otrísala, se zmocnil Ogiomade a pelášil sám na Veselého, který mu vyběhnutím zmenšil střelecký úhel, s nímž se ústecký rychlík nevypořádal. Tím byly soupeřovy šance vyčerpány. Pak už jsme jen bušili do sevřených řad kvalitní ústecké defenzívy. Příchodem Silného a později Rolínka se náš tlak zvyšoval, ale neuspěli ani Stáňa, ani Lutonský a ani Silný, který po Rolinkově centru v 84. min. poslal míč do břevna.

Oba soupeři se rozešli smírně. Náš celek tak neprohrál doma šestnáctý zápas za sebou. Poslední prohru před svými diváky nám 4. července 2020 zapsala pražská Dukla. Ve vzájemných utkáních s Ústím zůstal nezměněn fakt, že jsme vstřelili o gól méně.

Facebook feed