Branky: 56. Stáňa, 63. Chwaszcz, 86. Silný – 1. Nabiyev, 20. Batioja

Střely na bránu: :, Střely mimo: :, Rohy: :, Ofsajdy: :, Fauly: :.

Líšeň

Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek (81. Krška), Málek, Matocha (90. Bednář), Stáňa (81. Rolinek) – Chwaszcz (75. Silný). Trenér Valachovič.

Žižkov

Švengr – Řezáč, Súkenník, Březina, Muleme – Skopec, Sixta (71. Zeman) – Bazal, Petrlák, Nabiyev (82. Žežulka) – Batioja. Trenér Oulehla.

Sudí Hocek pískl po pěti minutách nastavení druhé půle konec zápasu. Polovina hráčů z obou mužstev se svezla k zemi. V horku vydali ze sebe sil víc než dost. Zvláště hosté, kteří sáhli jen ke dvěma střídáním. Ti popadali nejen únavou, ale i zmarem v duši, neboť zápas, který se nečekaně dobře vyvíjel po Žižkov, skončil porážkou Viktorie. Ve dvacáté minutě si snad mysleli, že už smůlu ze sebe shodili při obědě u Jihlavy, kdy jejich autobus přišel při couvání o zadní sklo. Mýlili se. Ani z Jihlavy, ani z Brna neodjížděli s veselou.
Ve dvacáté minutě vedla Viktoria 2:0, když využila hrubek v naší defenzívě. Už ve 43. vteřině po přihrávce Řezáče hlavičkoval do černého Nabiyev. Po marné dvacetiminutové snaze Líšně o vyrovnání se z protiútoku prosadil Batioja, který se otočkou zbavil v pokutovém území svého strážce a po zemi prostřelil podruhé Veselého. I když postupně jsme nabývali převahu, neujala se ani střela Málka z trestného kopu, s níž měl Švengr mnoho práce, ani hlavička Chwaszcze, kdy míč skončil na břevně, ani Kučerova dorážka, na něhož zívala nekrytá polovina branky.
Naštěstí se opět projevila morálka našeho týmu. Dvoubrankové vedení soupeře se nám během 18 minut druhé půle podařilo zlikvidovat. Obě branky nesly podpis nových hráčů. Stáňa dorážel balon, který k němu přešel přes celou šířku svatyně, Chwaszcz z vápna vyrovnal. Myslím si, že by i příznivci domácího celku byli v této chvíli spokojeni s bodem. Ale hráči nikoliv. Poznali, že Viktorii kvapem ubývají síly. Deset minut před koncem navíc musel ze hry po odpískaném faulu na Silného před pokutovým územím Březina. Přesilovku jsme využili po výtečném zásahu Kučery, který zastavil pokus o brejk soupeře, poslal míč na volného Silného. Líšeňský kanonýr, ač stále ještě trochu v rekonvalescenci, si už věděl rady, jak dostat míč za Švengrova záda.
Viktorii jsme tak ve fotbalové historii konečně zdolali. Cesta ke třem bodům byla trnitá. O to více chválili trenéři své svěřence v šatně po utkání. Tři body v prvním kole jsou povzbuzující do dalšího programu Fotbalové národní ligy.

Ohlasy trenérů

Milan Valachovič: „Vstup do zápasu se nám nepovedl. Byli jsme zakřiknutí, neběhali jsme a ve hře bylo dost nervozity i u zkušených hráčů. Góly jsme dostali po hrubkách. Druhá půle už byla o morálce. Řekli jsme si v poločasu v kabině, že zápas rozhodně není ztracený. Zlepšili jsme pohyb a podařilo se nám vývoj zápasu zvrátit. Určitě jsme na tom byli lépe i kondičně. Viktorka v závěru nestačila po fyzické stránce. Jsem moc rád, že jsme vyhráli a klukům patří velká gratulace.“

David Oulehla: „S první půli jsem byl hodně spokojený. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Byli jsme i produktivní. Soupeř se dlouho nedostal k šanci, snad až v závěru poločasu. Ve druhé půli podle mne rozhodlo střídání, když soupeř poslal do hry tři, čtyři nové kvalitní hráče. My nemáme tak široký kádr, abychom mohli střídat ve vyšším počtu. Oddřeli jsme zápas, hráli opravdu na doraz, ale po hrubce v oslabení jsme inkasovali třetí gól. Škoda. Bod z Líšně by byl dobrý. Soupeř má kvalitní mužstvo a doma body nerozdává.“