dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

       |   

Reportáž ze zápasu

16. kolo, pondělí 5.4.2021

SK Líšeň

Vysočina Jihlava

2:0
1:0

Branky:​​ 10. Lutonský, 81. Jeřábek

ŽK: Silný, Otrísal – Patrák, Horák, Arroyo

Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Pečenka – Křepský

Delegáti: Mareš, Volek

Střely na bránu: 5:6, Střely mimo: 4:6, Rohy: 3:2, Ofsajdy: 2:6, Fauly: 17:9.

SK Líšeň

Veselý – Pašek, Otrísal, Jeřábek, Lutonský – Kučera – Reteno (79. Minařík), Málek, Demeter (20. Fall), Krška (79. Bednář) – Silný (67. Zikl). Trenér Valachovič.


Vysočina Jihlava

Lancman – Křišťál, Štefánek, Vlček, Horák (85. Ritter) – Červ – Ševčík (60. Selnar), Lacko, Šudeiwa (60. Klobása), Patrák (76. Arroyo) – Vedral. Trenér Křeček.


Začněme tím veselejším. Konečně se nám v profesionálním fotbalu, až na čtvrtý pokus, podařilo porazit někdejší prvoligové mužstvo z Vysočiny. Splnili jsme tak roli favorita. Získali tři body. Veselý vychytal čisté konto, bodově jsme opět dostihli Hradec, který má však o zápas méně. V tabulce jsme druzí. Tím pozitiva končí. Ale dodejme, že byla rozhodující pro výsledek zápasu.

Budeme-li hodnotit obraz hry, tak rozhodně tak veselý pro líšeňské barvy nebyl. Možná proto, že po počátečních pár akcích, tažených především Silným, se podařilo Lutonskému dát branku už v 10. minutě a tak z hráčů spadla opatrnost, či pozornost. Výrazná převaha v první čtvrthodině, kdy Silný motal hlavy obráncům, asi příliš uspokojila brněnské fotbalisty. Možná brzký zásah do sestavy, kdy kvůli poraněnému kotníku musel ze hry Demeter, se projevil negativně. Možná, že neúčast kapitána Ševčíka kvůli kartám, zadní řady rozhodila a tak dostávali hosté v utkání dostatek příležitosti k tomu, aby ohrozili Veselého. Ten místy se štěstím nemusel nakonec vytahovat míč ze své sítě, ač šancí měli hosté dostatek. A to někdy stoprocentních. Veselý pokryl v první půli dalekonosnou střelu Lacka, vychytal ve 34. min. tutovku Vedrala, další hlavička Vedrala ve 37.min. šla těsně mimo tyč. Kdo by si myslel, že se z dění první půle Líšeň poučila, mýlil se. Už ve 47. min. chyběly Horákovi milimetry, aby Ševčíkův míč usměrnil do sítě. V 59. min. přišel penaltový zákrok Otrísala na Patráka. Sudí však ponechal výhodu, neboť před Vedralem, k němuž doputoval míč od Petráka, byla otevřená brána, ale ten trefil jen tyč. Kdoví, jak by při případné penaltě s ní jihlavští fotbalisté naložili. Nadále totiž promarňovali šance. Nepomohlo ani střídání, neboť zkušený Klobása zazdil další dvě tutovky. A tak nakonec deset minut před koncem pojistil tři body z odraženého míče od tyče po Paškově hlavičce Jeřábek.

Jihlava po čtyřce obdržených gólů od Hradce nechala na střídačce Číže, jehož nahradil Lancman, který už měl být na hostování ve Vrchovině. Jenže přechod Vejmoly z Norska není stále doladěn a tak mladému mužstvu chybí jistota ve všech řadách. Snaha tu byla značná. Hosté vyprodukovali více střel na branku, ale bez užitku. Dvě, tři z nich byly gólové. Protože v síti neskončily, Jihlava odjela domů bez gólů i bez bodů. Porážka je pro ně smutná a nespravedlivá.

Zakončeme však hodnocení otřepanou frází, že nejdůležitější je, když si anglická královna přečte zítra v novinách, že Líšeň vyhrála. Jak k tomu došlo, už není předmětem zprávy.

Miloslav Vlašic


Ohlasy trenérů

Milan Valachovič: „Nastupovali jsme bez dvou hráčů základního kádru. Za Matochu měl být náhradníkem Demeter, který je dobrý na míči. Proto mohl omezit ve hře tvůrce jihlavské hry Lacka. Jenže brzy musel odejít kvůli zranění ze hry a poté přestaly fungovat automatismy. Alespoň se nás drželo štěstí. Byl to zápas Vesyho (brankáře Veselého - pozn. red.), který zřejmě chtěl svému bývalému klubu ukázat své kvality, když si za své působení v jeho barvách moc nezachytal. Nebyl to ideálně odehraný zápas, ale důležité jsou získané body.“

Aleš Křeček: „Utkání se hraje na branky a my žádnou nedali, zato soupeř dvě. Takřka celý zápas jsme při tom měli převahu. Po vedoucí brance soupeře jsme získali střed pole, vytvářeli si i při hře do plných šance, ale v zakončení se trápíme. Měli jsme tu bodovat.“

Twitter feed