dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    06.08.2022   |    Redakce

Za sedm minut tři branky, hattrickem se blýskl Vandas


SK Líšeň - FK Varnsdorf 3:0 (3:0)


Branky:
29., 30. a 36. Vandas.

ŽK: Čermák, Pašek – Žák, Ondráček, Ludvíček, Bláha, Dordič.

Rozhodčí: Opočenský – Pfeifer, Novák. Delegáti: Hojsík, Trčka.

Místo: Stadion SK Líšeň. Počet diváků: 801.

Líšeň: Vajner – Pašek, Jeřábek, Černín, Lutonský – Čermák – Šumbera (81. Reteno Elekana), Matocha, Machalík (87. Minařík), Sokol (87. Ulbrich) – Vandas (72. Zikl). Trenér Valachovič.

Varnsdorf: Vaňák – Michal (60. Dordič), Zbrožek, Kubista, Radosta – Bláha, Kříž – Schön (46. Samko), Ondráček (74. Vachoušek), Žák (46. Ludvíček) – Rudnytskyy (60. Tanko). Trenér Holeňák.


Dnes trenér Valachovič postavil až na jednu výjimku stejnou sestavu jako na Julisce. Jeho kolegovi Holeňákovi přišel vhod příchod obránce Michala, jehož poznal v libereckém působení, a tak měl kým nahradit nemocného Richtera. Takřka půl hodiny byl zápas vyrovnaný. Akce se střídaly na obou stranách, brankáři museli být v pohotovosti. Pak přišla 29. minuta a první gól Vandase po pěkné kombinaci z levé strany, o minutu později tentýž hráč po chybě v defenzivní činnosti hostů přeloboval vybíhajícího brankáře a o šest minut později korunoval svůj hattrick, když odražený míč po střele Machalíka poslal z prostředku vápna do sítě.
Po změně stran se Varnsdorf snažil vsítit kontaktní gól, ale obrana Líšně s gólmanem Vajnerem nekapitulovala. Líšeň si vytvořila v závěru pár příležitostí, ale tentokráte bez efektu. Zápas však spolehlivě dovedla ke třem bodům.


TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Milan Valachovič: „Po vítězství Varnsdorfu nad Opavou jsme měli mírné obavy. Pozorně jsme si rozebrali na videu hru soupeře. Chtěli jsme zabránit především rychlým akcím, které produkovalo kvarteto ofenzivních hráčů. Prognózy nám celkem vyšly až na to, že v základní sestavě chyběl Dordič. Potřebovali jsme vytáhnout obránce z pokutového území a v otevřeném prostoru dobře zakombinovat. V poločasu jsem v kabině navzdory vysokému vedení zvýšil hlas a upozornil, že i takto rozehraný zápas se dá prohrát. Našim cílem bylo po změně stran hlavně neinkasovat.“

Miroslav Holeňák: „Jsme smutní. Jeli jsme sem pro bod a v koutku duše doufali, že by mohly být i tři. Věřili jsme si i když víme, že Líšeň porazila v minulých týdnech Slavii i Duklu. Jenže jsme dostali neskutečnou lekci. Domácí nás nechali vyjančit a poté udeřili. Stačilo sedm minut a my byli na ručník. Vůbec jsme nestíhali v obraně. V poločase byli hráči naštvaní i na sebe. Sáhl jsme do sestavy, změnil i rozestavení, ale kýženou branku, kterou bychom mohli zvrátit zápas, se nám dát nepodařilo. Líšeň byla v obraně bezchybná.

Facebook feed