Vítězství ve Vlašimi po heroickém výkonu a hattricku Poláška

FC Sellier & Bellot Vlašim - SK Líšeň 4:5 (3:2)

25. Nogha, 33. Kareem, 39. Vachoušek (z pen.), 64. Beran – 27., 56. a 84. Polášek, 23. Aldin, 67. Mionič.

ŽK: Nogha, Hyský (trenér), Kulhánek – Vajner, Sokol, Rolinek, Aldin.

Místo: Stadion v Kollárově ulici.
Počet diváků: 345.

Vlašim: Vágner – Kareem, Breda, Kulhánek, Heppner – Nogha (86. Šmiga) – Šubert (57. Pikul), Planka, Musil (86. Onije), Beran – Vachoušek (71. Osugawu). Trenér Hyský.

Líšeň: Vajner – Otrísal (15. Jokovič), Jeřábek, Lutonský – Mionič, Čermák – Gerža, Aldin, Polášek, Sokol (46. Rolinek) – Tauš (71. Raab). Trenér Valachovič.

Gólově nejbohatší zápas vloženého 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsme odehráli ve Vlašimi. Hattrickem se blýskl Marek Polášek, který v 84. minutě odmítl dělbu bodů.

V samotném úvodu utkání si oba celky připsaly po jedné šanci. V té domácí si míč ideálně nepřebral Beran, na druhé straně Ibrahim Aldin trefil pouze Vágnerovy rukavice. V 15. minutě jsme byli nuceni střídat, když na nosítkách opustil hřiště Erik Otrísal s ošklivým zraněním ramene. Po dvaceti minutách hry zkoušel přelobovat všechny naše hráče Heppner, ale jeho pokusu nakonec chyběla větší přesnost. Naopak my jsme z druhé větší šance udeřili, když naši akci po přihrávce Martina Tauše zakončil ve 23. minutě přesně Ibrahim Aldin. Bohužel o dvě minuty později se domácí po naší chybě dostali k rohovému kopu. První střelu ještě zastavilo břevno, odražený míč si však našel Nogha a svou střelou nedal Tomáši Vajnerovi šanci. Ve 29. minutě do volného prostoru vyslal Ibrahim Aldin Marka Poláška, který nás poslal podruhé v utkání do vedení. Čtyři minuty nato domácí bohužel zopakovali podobnou situaci jako při prvním gólu, a díky střele Planka, jehož ránu Tomáš Vajner vyrazil, se dostal k dorážce Kareem a vyrovnal podruhé. Netrvalo dlouho a na naši branku se hnal další útok, který se pokusil zastavit Tomáš Vajner, za jehož zákrok byl v 39. minutě nařízen pokutový kop, který proměnil Vachoušek.

Po změně stran jsme byli více aktivní, a byli jsme za svou aktivitu právem odměněni vyrovnávací brankou z 56. minuty. Pohotovou střelou smazal těsné manko Marek Polášek. Divoký zápas ve Vlašimi však nebral konce. Domácí Beran sám před Tomášem Vajnerem s pomocí tyče opět poslal Vlašim v 64. minutě do vedení. Z vedoucí branky se však domácí dlouho neradovali, Marek Polášek našel přihrávkou ideálně postaveného Antonia Mioniče, který poslal balon přesně k tyči a o tři minuty později znovu srovnal. Strhnout vedení zpět svému celku mohl Planka, ale Tomáš Vajner obětavě míč skokem k tyči dokázal vyrazit na rohový kop. Když už zápas směřoval do remízového konce, šest minut před koncem přišel od brankové čáry ostrý centr před branku, kde pohotovým zakončením rozvlnil síť Marek Polášek, dovršil hattrick a rozhodl o divoké výhře 5:4.