Branky: 10. z pen., 20. a 29 Vandas, 90. Matocha – 60. Rus, 62. Penxa.

ŽK: Lutonský, Sokol, Vajner, Vandas, Raab, Matocha – Penxa, Kaštánek.

Rozhodčí: Batík -Matoušek, Pochylý. Delegáti: Dvořáček, Stodůlka.

Místo: stadión SK Líšeň, Kučerova. Diváků: 529.

Líšeň: Vajner – Pašek, Jeřábek, Otrísal, Lutonský – Mionič (73. Jokovič) – Vlasák (90. Mezera), Matocha, Machalík, Sokol (73. Aldin) – Vandas (81. Raab). Trenér Valachovič.

Sparta: Surovčík (8. Nalezinek) – Liling, Ševinský, Večerka – Váňa (46. Hodouš), Holoubek (46. Kaštánek), Horák, Penxa – Mokrovisc (87. Novotný), Rus, Goljan (38. Hranoš). Trenér Janoušek.

Utkání začalo dramaticky, když ve 3. minutě došlo ke střetu hostujícího brankáře s Michalem Jeřábkem ve vápně. Rozhodčí nařídil pokutový kop. Brankář Surovčík, který fauloval se však sám zranil a po ošetření na hřišti byl vystřídán a sanitka ho odvezla na vyšetření do nemocnice. Penaltu proměnil Pavel Vandas ale až v 10. minutě, kvůli ošetřování otřesených hráčů po střetu. Do vedení 2:0 jsme šli po krásné akci, kdy po přihrávce zleva od Sokola si Pavel Vandas naběhl a poslal míč do sítě. V tu chvíli jsme ovládli hřiště a vynikající úvodní půlhodinu završil svým třetím gólem v zápase opět Pavel Vandas, když dostal míč do velkého vápna a přízemní střelou překonal brankáře Nalezinka. Dvě minuty poté mohl dokonce přidat čtvrtý gól, ale hostující gólman jeho pokus vytěsnil na roh.

Do druhé půle jsme nevstoupili příliš dobře, a nechali soupeře hrát. Zvýšené tempo soupeře jsme nezachytili a byli pod tlakem. V nečekané drama se utkání proměnilo po necelé hodině, kdy kopala penaltu také Sparta a i když Daniel Rud nejdřív brankáře nepřekonal, odražený míč se mu hlavou povedlo dostat do sítě. O dvě minuty později snížil na rozdíl jednoho gólu Lukáš Penxa. Naše obrana se ale dokázala zkonsolidovat a poté už nepřipustila větší šance, kterým by musel brankář Vajner čelit. Naopak pojistku na vítězství přidal v nastavení krásnou střelou Marek Matocha.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Milan Valachovič: „Toto utkání si musíme pořádně rozebrat. Vedli jsme po půl hodině 3:0 a pak se od 60. minuty strachovali o výsledek. Něco podobného jsme zažili v minulém soutěžním utkání v Olomouci s Prostějovem, kde jsme v 70. minutě vedli 2:1 a nakonec prohráli 2:4. Spokojen jsem samozřejmě s prvním poločasem, ale mám výhradu k tomu, že jsme po třígólovém vedení ztratili ostražitost. Po změně stran jsme byli pod tlakem. Přestala hrát středová řada, která neudržela míč. Musíme si sestřihat na videu situace, které vedly k inkasovaným brankám, abychom je už letos neopakovali. Přitom nás nečekají lehcí soupeři. V pátek hrajeme v Králově Poli se Zbrojovkou, poté hostíme Vyškov a podzimní část ukončíme v Jihlavě.“

Petr Janoušek: „“Zaskočil nás nešťastný začátek, když jsme museli střídat brankáře a poté inkasovali z pokutového kopu. Ten nechci hodnotit, to přenechám analytikům. Tyto situace zřejmě hráče rozhodily natolik, že jsme první půli absolutně nezvládli. Po prostřídání v poločasu jsme vyvinuli tlak a dostali se na kontaktní gól. Možná chybělo jen málo, abychom vyrovnali. Tentokráte jsme proti minulým zápasům neměli v sestavě ani jednoho hráče z prvoligové soupisky. Trenér Priske má náročným program. Proto nejen neposkytl žádného hráče, ale navíc si vzal do kádru pro tuto sérii našeho nejlepšího muže Schánělce. Ale to nenaříkám, to je úděl B mužstev.“