dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U10A+B    23.08.2020   |    Redakce

Turnaj TŘEBÍČ OPEN 2020

Poprázdninový start do běžného fotbalového režimu byl opravdu náročný. Velký, nebýt hysterie kole činskýho bacila tak mezinárodní a vždy kvalitně obsazený turnaj byl přesunut z obvyklého termínu na začátek sezóny a sloužil jako prověrka hlavně pro r. 2011 ligových týmů. My na něj vyrazili bez nějakých ambicí – v nominaci byli ti, kteří zaznamenali během léta alespoň 3 čárky za tréninkovou účast, oproti výběrovým týmům, které už trénují naplno 1- 2 týdny jsme tedy měli působit jako kompars.

Základní skupina:

SK Líšeň – Sigma Olomouc bílá 2:4

Začínat jsme měli se Slováckem, ale to přijelo pozdě, takže jsme byli předhozeni Sigmě, která byla rozehraná, když v 1. kole deklasovala Jihlavu. No a než jsme si uvědomili, kde jsme a proč tam jsme, prohrávali jsme rychle 0:4. Pak jsme se trochu adaptovali na tempo a kvalitu utkání, podařil se nám pěkný protiútok a individuální akce, skóre jsme upravili do čestnější podoby, ale na víc jsme už nedosáhli.SK Líšeň – 1. FC Slovácko bílá 1:4

Druhé utkání proti Slovácku jsme začali mnohem lépe, měli jsme střelecké příležitosti, ale zbrklost a nervozita si vybraly daň. Naopak jsme inkasovali branky, pod kterými je podepsána totožná chyba – laciná ztráta míče v přechodové fázi. Opět bez bodu.SK Líšeň – JFA České Budějovice 3:0

Jihočeští akademici nebyli tak těžkým soupeřem, což jsme záhy vycítili a začali si dovolovat. Hra se opírala o Mirka, který zahrál tak, jak má brankář hrát, byl 6. hráčem v poli, sbíral dlouhé míče a s přehledem je rozděloval. Branky jsme vstřelili po rychlém protiútoku, po kombinační akci a střelou z dálky, zkrátka už se na to dalo koukat a odměnou bylo vítězství.


SK Líšeň – Vysočina Jihlava 3:3

Vysočina přijela s topkou a na trávníku se odehrával lítý boj. Po rychlých brejcích jsme šli do vedení 2:0, o které jsme přišli penaltou a nešťastným odrazem míče. Vzepjali jsme se k dalšímu náporu a znovu získali náskok, který jsme ale neuhájili, sílící tlak soupeře vyústil v druhou penaltu, ze které jihlavští vyrovnali. Remíza je asi spravedlivým vyjádřením toho, co se na hřišti odehrávalo.


Po odehrání základních skupin nastalo sčítání bodů, skóre a rozřazování týmů do skupin o umístění. Nějakým matematickým zázrakem jsme proklouzli do stříbrné skupiny, ačkoliv jsme podle předpokladů měli hrát skupinu útěchy.


Stříbrná skupina:

SK Líšeň – Sigma Olomouc modrá 1:2

Nezačali jsme nijak odevzdaně, utkání bylo vyrovnané, ale takovým nešťastným polo vlastencem jsme pustili Sigmu do vedení. Povedlo se nám však vyrovnat po rychlém protiútoku. Duel plný osobních soubojů spěl k remíze, ale v posledních vteřinách jsme doplatili na to, že nehrajeme, dokud rozhodčí nezapíská. Míč v autu za naší brankou soupeř vrátil do hry a následně vstřelil rozhodující gól.


SK Líšeň – 1. FC Slovácko bílá 3:2

Odveta proti soupeři ze základní skupiny se nám vydařila. Slovácko mělo více ze hry i šancí, ale my bojovali a obětavě bránili, dokázali jsme využít standardní situace (rychle rozehraný aut a 2x roh) ke vstřelení branek. Protivník 2x dotáhl, ale na třetí gól už odpověď nenašel.


SK Líšeň – 1. FC Slovácko modrá 0:8

Ovšem top výběr Slovácka si nás podal (jak je možné, že tento celek nehrál zlatou skupinu?). Od začátku dominoval ve všech herních činnostech, po několika brankách jsme to zabalili a jen přihlíželi exhibici soupeře. Nejhorší výkon na turnaji.


SK Líšeň – Vysočina Jihlava 5:1

V závěrečném utkání jsme se rehabilitovali za ostudu v minulém kole. Oba celky už tahaly nohy, únava z náročného programu i počasí byla vidět na všech hráčích. Jihlava měla své šance, ale promarnila je, tak jsme si vzali slovo my. Někde jsme vyštrachali zbytky sil, vůlí a morálkou jsme se donutili ještě trochu zabrat a odměnili jsme se pěti krásnými brankami.

V náročném turnaji jsme většinu času nepředváděli náš nejlepší fotbal, přesto jsme nepropadli. Umístění v polovině pořadí je vzhledem ke kvalitě soupeřů a stupni naší rozehranosti víc, než jsme čekali.

Z pohledu trenérů – skutečně jsme neměli žádná výsledková očekávání. Nicméně nakonec musím vyseknout klukům pochvalu za to, jak se poprali s neskutečně náročnými podmínkami. Většinu dne panovalo úmorné vedro, potom se zase přihnala bouře, ani jedno utkání nebylo odpočinkové, vše se odehrávalo ve vysokém tempu, souboje byly plné důrazu, několikrát jsme hráli 2 utkání v kuse bez přestávky, prostě museli se vydat ze všech sil. A oni se nejen vydali, ale kromě utkání s modrým Slováckem dokázali, že patří mezi tuzemský nadstandard ve své kategorii. Mezi absolutní elitu jsme proskočit nemohli, na tom teď budeme usilovně pracovat, počínaje soustředěním, ale rozhodně kluci jako nezklamali. K individuálním výkonům některých jednotlivců mám určité výhrady, naopak jiní příjemně překvapili. Ale to už si vyladíme uvnitř kolektivu.


Facebook feed