dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U10A+B    14.06.2021   |    Nikolas Papachristos

Turnaj Roudnice nad Labem 12.6.2021

Konečně jsme zase mohli vyrazit na pořádnou herní prověrku. Na velký turnaj v Roudnici nad Labem pro 32 účastníků s kvalitním obsazením jsme vyrazili už v pátek, aby se kluci mohli řádně vyspat a připravit na líté boje, které je čekaly.

Na osmi hřištích čekal na každý tým maraton 9 utkání á 20 minut, složitý postupový systém velel nezaváhat ani v jednom zápase.Základní skupina


SK Líšeň – AFK Slavoj Podlí 4:3


Proti urostlým pražským soupeřům jsme začali podle plánu, rychlou agresivní hrou jsme si záhy vypracovali náskok 3:0. Pak jsme však polevili v koncentraci, spáchali 2 hrubky, nechali Podolí vrátit se do zápasu a tak to bylo až do konce drama.


SK Líšeň – Sparta Praha WU11 8:1


K o rok starším děvčatům slavného klubu jsme se neprojevili jako gentlemani, rychlý nástup, uklidňující náskok a dominance po celé utkání.


SK Líšeň – TSV Pirna Graupa 7:0


S jistým postupem jsme závěrečné utkání základní skupiny proti německému hostu hráli uvolněně, využívali prostoru a času poskytnutého soupeřem k pěkným akcím a stvrdili první místo ve skupině.Základní skupiny oddělily „zrno od plev“, první 2 celky z každé čtveřice postupovaly do zlatých osmifinálových skupin (1. – 16.).Osmifinálová skupina


SK Líšeň – FA Bohemians Praha 7:2


Poněkud vlažný start po hodinové obědové pauze a zahozené šance proti akademii Bohemky naštěstí neovlivnily vývoj utkání, postupně jsme se dostali do rytmu a celkem v poklidu si připsali další výhru.


SK Líšeň – FK Šumperk 2:0


Proti Šumperku to bylo na jednu branku, ovšem tu hájil skvělý brankář a navíc jsme byli v koncovce neuvěřitelně jaloví. Dlouho jsme se nedokázali střelecky prosadit, nervozita narůstala, a ani když jsme se konečně dostali do vedení, nezklidnili jsme se. Pojistku jsme přidali až se závěrečným hvizdem.


SK Líšeň – Baník Sokolov 4:3


Na obou týmech byla znatelná únava, která se projevovala chybami v defenzivě, utkání bylo plné šancí na obou stranách. Udělali jsme těch chyb přeci jen o něco méně a dali o gól víc.


I osmifinálovou skupinu jsme tedy vyhráli bez ztráty kytičky a kvalifikovali se tak do play-off o 1. – 8. místo.Čtvrtfinále


SK Líšeň – 1. FK Příbram 3:6


Klíčovým zápasem bývá čtvrtfinále a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Od začátku měli soupeři víc energie, my sekali chybu za chybou, poprvé na turnaji jsme prohrávali a v polovině utkání to bylo 1:3. Pak jsme ale ze sebe vyždímali poslední zbytky sil, dostali Příbram pod tlak a povedlo se nám snížit, po chvíli i vyrovnat a zdálo se, že se nadechujeme k senzačnímu obratu. Jenže přišel smůlovatý vlastňák, po něm rezignace a v závěru nás soupeř dorazil dalšími brankami…O umístění 5. – 8.


SK Líšeň – Junior Chomutov 5:2


Soupeř z Chomutova působil ještě unaveněji, než my. Takže jsme měli od začátku utkání pod kontrolou, postupně navyšovali náskok a v poklidném tempu je dovedli do vítězného konce.Utkání o 5. – 6. místo


SK Líšeň – FK Neratovice – Býškovice 0:3


Spíše než fotbal utkání připomínalo setkání dvou part zombie, ale zatímco my se pořád dokola snažili prosazovat individuálně (hráč s míčem ostatně většinou ani neměl s kým kombinovat), soupeř si míč půjčoval a s naší velkou dopomocí si hned na začátku vypracoval rozhodující náskok, který ve zbytku utkání udržoval a kontroloval, jestli se náhodou nezmůžeme na nějaký odpor. Nezmohli.


Na turnaji jsme tedy nakonec obsadili konečné 6. místo, což při 32 účastnících není žádná ostuda.Z pohledu trenérů – nejdřív musím vyseknout pochvalu všem klukům, kteří se v turnaji beze zbytku vydali, jeden každý odvedl to, na co aktuálně má. S přístupem, nasazením, odhodláním či bojovností jsem velmi spokojen, morální síla je základní podmínka toho, abychom se dál zlepšovali. 6. místo na takto kvalitním není špatné, o lepší umístění nás připravil úbytek fyzických sil, 180 minut hry ve vysokém tempu, navíc v horku, si vyžádalo svoji daň. Nicméně podmínky byly pro všechny stejné. O lepší výsledek nás připravilo to, že nejsme ještě schopni takticky pošetřit síly v rozhodnutých utkáních – v tomhle vynikal vítěz turnaje, Dynamo České Budějovice, jehož kluci hodně dobře kombinovali, běhal hlavně míč a soupeři, hra Dynama i ve finále působila lehce a svěže. Herní konfrontace pro nás nedopadla vyloženě špatně, ale pro dotažení špičkových týmů musíme mj. zapracovat na individuální technice, rychlosti práce s míčem a rychlosti rozhodování, a taky na pohybu bez míče. Nuže, víme na čem pracovat, tak snad něco stihneme do konce sezóny, a hlavně pak na srpnovém soustředění.

Facebook feed