dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    14.04.2021   |    Redakce

SK Líšeň - FK Dukla Praha 3:0

První výhra nad Duklou


SK Líšeň - FK Dukla Praha 3:0 (2:0)


Branky:
9. a 60. Kučera, 29. Silný. ŽK: Krška – Kovernikov, Peterka, Souček.

Rozhodčí: Matějček – Poživil, Černoevič. Delegáti: Peřina, Urbanec.

Líšeň: Veselý – Bednář, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera – Minařík (74. Šteigl), Málek (88. Fall), Matocha (88. Szotkowski), Krška (83. Rolinek) – Silný (74. Zikl). Trenér Valachovič.

Dukla: Rada – Ayong, Peterka, Chlumecký – Souček, Dumbia, Barac (75. Fišl), Kovernikov (46. Trávníček) – Hadaščok (63. Kozel), Fábry (75. Ullman), Šebrle (46. Kim). Trenér Skuhravý.

Konečně se nám podařilo zdolat pražskou Duklu. Dosud jsme s ní nejlépe hráli na podzim na Julisce, kde jsme dostali na konci dlouhého nastavení po rohovém kopu vyrovnávací gól na 2:2. Dukla přijela do Líšně v ofenzivním rozestavení. Od počátku hrála aktivně. Avšak ke střelám se moc nedostávala, když útočné akce byly překombinované, či střela nebyla k přesnosti vybroušena. Část jich naše obrana zablokovala a tak brankář Veselý kryl prakticky jen dvě rány. V první půli Ayongovu střelu ze 35 m, ve druhé půli pokryl od stejného hráče měkkou koncovku. I když Dukla držela míč častěji na svých kopačkách (44:56), prakticky si nevypracovala jedinou příležitost.

Líšeňský celek musel kvůli kartě Jeřábka a zranění Paška změnit pravou stranu sestavy. Náhradníci Bednář v obraně a Minařík v záloze odvedli poctivý výkon. Domácí dobře bránili, snažili se po zisku míče přejít rychle do protiútoku. Proto jsme vstřelili tři branky a snad ještě jednou tolik mohli dát. Úvodní gól padl po trestném kopu, když obránci Dukly odvrátili míč jen na hranici velkého vápna, odkud Kučera prostřelil hráče i brankáře. Druhý gól padl po Málkově centru zprava do malého vápna, odkud hlavičkoval Silný. Míč prošel do sítě s dávkou štěstí, když se jej snažili zastavit jak brankář Rada, tak obránce Chlumecký. Poslední gól zaznamenal opět Kučera, ale velký podíl na něm měl Silný, který po malé domů Peterky ztížil brankáři rozehrávku. Brankářovu nevydařenou rozehrávku vystihl a mohl si vybrat hned dva volné spoluhráče, na které zívala opuštěná svatyně.

Vítězstvím jsme předstihli prozatím druhý Prostějov, na něhož čeká zítřejší zápas s Jihlavou.

Milan Valachovič: „Nad sestavou pro utkání s Duklou jsem už začal přemítat v neděli při cestě autobusem z Vlašimi, když mně bylo jasné, že nenastoupí Jeřábek a nebudu si moci dovolit ani nasazení Paška kvůli zranění. Byli jsme proto dobře připraveni na útočnou hru Dukly. Našim cílem byla kvalitní obrana v bloku do hloubky i šířky, s rychlým přechodem do útoku. Věděli jsme, že můžeme najít slabá místa za krajními stopery a to se nám také povedlo. Vyhráli jsme zaslouženě. Branek mohlo padnout i více.“

Miloslav Vlašic


Rozhovor se střelcem dvou branek v utkání Jakubem Kučerou:


Více informací o dění v utkání naleznete v online přenosu na webu Onlajny.com

Twitter feed