A tým    09.01.2021   |    Redakce

ŠEVCI GENERÁLKU NA LIGU ZVLÁDLI. NA LETNÉ PORAZILI LÍŠEŇ

Z webu Zlína

09.01.2021

Svěřenci trenéra Bohumila Páníka zvládli oba přípravné duely zkrácené zimní přípravy. Po výhře nad Blanskem zdolali na zlínské Letné i druhý tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY - brněnskou Líšeň. Zlínští šli do vedení ve 25. minutě brankou Fantiše, deset minut před koncem navýšil Chwaszcz. V 84. minutě uzavřel střelecký účet ševců Dramé, v poslední minutě snížil hostující Skočovský.
FC FASTAV ZLÍN

3:1

1:0

zima 2. kolo - Přípravné zápasy, 9.1.2021, 14.00 hod.
Stadion Letná, Zlín

SK LÍŠEŇ

Branky: 25. Fantiš, 80. Chwaszcz, 84. Dremé - 90. Skočovský
Rozhodčí: Batík - Paták, Pochylý.
Počet diváků: Bez diváků.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Procházka (60. Vraštil), Buchta (60. Simerský), Kolář (60. Slovák) - Cedidla (60. Matejov), Conde, Slaměna (46. Hlinka), Janetzký (60. Hrdlička), Fantiš (46. Dramé), Jawo (60. Chwaszcz), Poznar (60. Toutou), trenér Páník.

SK Líšeň: Veselý – Otrísal, Elekana, Machálek, Matocha, Vaďura, Fall, Ševčík, Pašek, Demeter, Lutonský Náhradníci: Mrázek – Silný, Bednář, Jeřábek, Chládek, Szotkowski, Kučera, Krška, Málek, Putyera, Rolinek, Skočovský, trenér: Valachovič.

První střelu na branku vyslali hosté ve 12. minutě, ale rána z hranice pokutového území mířila vedle. Na druhé straně to z podobné vzdálenosti zkusil Poznar a jeho ránu musel hostující brankář vytlačit na tyč.

Ve 24. minutě to téměř stejně vyzkoušel Jawo, jeho střela rozezvučela tentokrát levou tyč. Přesto se Zlínští vzápětí radovali. Míč se totiž dostal na levou stranu a centr Procházky nalezl Cedidlu, jenž nedokázal míč dopravit přes obranu do brány, a tak po následné skrumáži míč uklidil do sítě Antonín FANTIŠ – 1:0.

Před koncem poločasu ještě mohl navýšit Janetzký, který se uvolnil na hranici velkého vápna, jeho střela z místa penaltového puntíku mířila nad bránu. Z přímého kopu pak mířil pod břevno Slaměna, ale brankáře Veselého nepřekvapil.

Ještě před koncem poločasu zakončoval Poznar, jehož střelu zblokovala obrana a následného zmatku mohl využít Cedidla, ale zákrok obránce jako faul posouzen nebyl.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Centr z levé strany usměrňoval na malém vápně na bránu Demeter, ale trefil pouze břevno.

V 54. minutě vysunul Jawo do samostatného úniku Janetzkého, za záchrannou brzdu ale zatáhl jeden z obránců a stačil zlínského záložníka zblokovat. Po deseti minutách se opřel do odvráceného míče po rohu Matejov, jeho rána ale pouze lízla břevno hostující brány. V 70. minutě to zkoušel Dramé, ale jeho střela brankáře hostů nepřekvapila. Vzápětí to z podobné pozice zkoušel i Toutou, jeho střela mířila pouze vedle levé tyče.

V 75. minutě utekl po pravé straně Dramé, jeho střelu vykopl hostující brankář pouze před sebe k dobíhajícímu Chwaszczovi s jehož dorážkou si rovněž poradil brankář hostů. Do sítě tak dorazil míč až Toutou, ale ten už byl nachytán v ofsajdu a gól tak nemohl platit.

Navýšení vedení se Zlínští dočkali až v 80. minutě. Centr Matejova z pravé strany propadl až ke Chwaszczovi, jenž tvrdou střelou nedal brankáři šanci – 2:0.

V 84. minutě se míče ujal Dramé a jeho střelu ze střední vzdálenosti tečoval jeden z obránců za záda vlastního brankáře – 3:0.

Chwaszcz poté mohl přidat i druhou branku v utkání, ale střelou ze 20 metrů pouze zkontroloval pozornost brankáře Veselého.

Hosté pak ještě v poslední minutě dokázali snížit, když centr z pravé strany usměrnil za záda Dostála hostující Skočovský - 3:1.