dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    24.09.2023   |    Redakce

První trefa Adama Vlasáka nám přinesla tři body


Sigma Olomouc B - SK Líšeň 0:1 (0:0)


Branka:
74. Vlasák.

ŽK: 0 – Čermák, Otrísal.

Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Mojžíš.
Delegáti: Kordula, Stodůlka.

Místo: Andrův stadion.
Počet diváků: 268.

Sigma B: Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek (61. Matys), Sláma – Spáčil, Langer – Přichystal (61. Amasi), Mikulenka (82. Fabiánek), Šíp (61. F. Uriča) – Fiala (71. Muritala). Trenér Janotka.

Líšeň: Veselý – Pašek, Otrísal, Jokovič, Lutonský – Čermák – Polášek (63. Vlasák), Aldin (46. Matocha), Machalík, Sokol (90. Mionič) – Vandas (76. Tauš). Trenér Valachovič.


Důležité tři body jsme dnes vydřeli na Andrově stadiónu. Trenér Valachovič nemohl počítat s kapitánem Jeřábkem, pykajícím za čtyři žluté karty. Kapitánskou pásku si tedy navlékl David Pašek. Do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně a v prvních momentech jsme se dokázali dostat do několika zajímavých situací. Po chvíli ale převzala otěže domácí Sigma a první poločas byla častěji na míči. Největší šanci ke skórování si Hanáci vytvořili po patnácti minutách hry. Fiala se uvolnil ve vápně a vyběhnuvšího Veselého obelstil přihrávkou pod sebe, Šípa v zakončení do prázdné brány ale zvládl zastavit Jokovič. Poté v 37. minutě Veselý vytáhl z pod břevna míč, který mu tam hlavou poslal Langer.

Druhou půli jsme začali aktivněji, Olomouc přesto měla více ze hry. V 64. minutě vystihl rozehrávku Fiala, kterého únik zastavil Erik Otrísal jen za cenu pokutového kopu. Brankář Veselý se vyznamenal, Štěpánu Langerovi penaltu chytil, a výrazně se tak zasadil o úspěch týmu. Nám se vyplatilo trpělivě počkat na ojedinělou šanci do 74. minuty, kdy rychlý průnik Sokola a jeho skvělou přihrávku, zakončoval na zadní tyči Adam Vlasák a nekompromisní ranou z první nedal Trefilovi šanci zasáhnout. Sigma se ještě v závěru snažila zvrátit duel k zisku alespoň jednoho bodu, díky zodpovědnému výkonu z Hané odvážíme velmi cenné vítězství.

Facebook feed