dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Senioři    21.01.2022   |    Podhradský Jiří

Následky lockdown pro sport...mínus 40%

V době ,kdy chyběla jasná čísla o covid ,jsme museli zůstat kvůli lockdowd doma a všichni dobře pamatujeme např. policejní kontroly na Klajdovce ,abychom neopustili okres. veškerá sportoviště byla uzavřena. I jízda na kole lesem do Ochoze nebyla povolena !

To není celý výčet uzavěr a omezení ,jehož důsledek je úbytek sportující mládeže. Nebyli to jen naši politici, kteří tápali a stříleli od pasu nařízení a omezení. Mnoho významných a zkušených sportovců tehdy marně protestovalo. I poté co již byla průkazná data trvalo půl roku, než jsme mohli opět i když omezeně trénovat. Bohužel následky na fyzickém i psychickém zdraví jsou nevratné a následující článek upřesní v čem ještě...

Děti během pandemie ztratily zájem o sport. Až 40 procent sportovních klubů v Česku se potýká s tím, že z nich mladí sportovci odešli. Z některých se během pandemie vytratila dokonce až polovina. Vyplývá to z průzkumu, který mezi 1 600 kluby provedla Česká unie sportu.
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/453033-nov...

Koronavirová pandemie si vybrala svoji daň i ve sportovním prostředí. Po opakujících se lockdownech, zrušených trénincích a utkáních se řada dětí ke sportu už nevrátila. "Ze 40 procent klubů nám přišlo, že se jim nevrátily desítky dětí a někde to byly dokonce stovky a to je alarmující," reagoval předseda České unie sportu Miroslav Jansta.Celkem 68 procent předsedů uvedlo jako nejčastější důvod odchodu dětí z klubu to, že během pandemie o sport ztratily zájem. Deset procent dětí, které z klubů odešly, si prý našlo jiný sport a stejné množství dětí si od sportu dalo pauzu."S tímto jsme se ještě v českém sportu nesetkali, je to nový fenomén, negativní fenomén, protože to ohrožuje zdraví celého národa. Jestli se tady něco razantního nestane, jestli stát nezmění přístup, tak bohužel zdraví národa upadne a za 10 let se to projeví ve všech oblastech našeho života," upozornil Jansta.
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/453033-nov...

S úbytkem dětí se potýká i jeden z nejpopulárnějších sportů v Česku – lední hokej. Hokejisté mají k dispozici i vlastní statistiky, které potvrzují ty, jenž má Česká unie sportu z různých sportovních odvětví."Vyšlo nám, že v průměru dva hráči na klub přestali hrát hokej. Není to otázka velkoklubů jako je Sparta, ale spíš otázka malých klubů. Tyto kluby mají problém s naplněním ročníků. Většina dětí skončila z toho důvodu, že ztratily zájem o sport a ne že by přešly třeba na basket, florbal, což my bereme. Skončily se sportováním obecně," uvedl metodik Českého hokeje Zdeněk Vojta.Poklesu zájmu o sport si všímají i praktičtí lékaři. "To číslo je velmi vysoké. Když se při preventivních prohlídkách ptáme dětí na fyzické aktivity a sport, tak čím dál více odpovídají, že se v období během epidemie skutečně přestaly této činnosti věnovat. Setkáváme se čím dál více s obezitou," upozornila lékařka Hana Cabrnochová.Kluby se navíc potýkají s dalším problémem. Vlastníci a provozovatelé sportovišť nemají kvůli rostoucím cenám energií prostředky na jejich úhradu. Hrozí, že klubům zvednou poplatky, ty by musely zvednout příspěvky a na ně zase nemusejí mít všichni rodiče. Reálně tak hrozí, že další děti se sportem skončí a některé kluby zaniknou.
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/453033-nov...


Facebook feed