dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U11A+B    30.10.2021   |    Nikolas Papachristos

Minirepublika Vykáň

Poslední podzimní turnaj pořádala Slavia a za místo konání zvolila areál Čechie Vykáň, který jsme znali z dřívějších turnajů a kde se nám celkem dařilo. Bohemians 1905 a Slovan Bratislava se z důvodů karantén omluvili, 4 zbývající týmy hrály dvoukolově každý s každým, kluci tak absolvovali 135 minut hry.

SK Líšeň – Slavia Praha 2:2

Do utkání jsme měli snový vstup – dařily se nám útočné kombinace a záhy jsme vedli 2:0. A mohlo být ještě lépe, kdyby rozhodčí odpískal penaltový zákrok na Áďu. Zaskočená Slavia se dostávala do hry zvolna, ale postupem času si vytvořila mírnou územní převahu, která kulminovala závěrečným tlakem. Přestože jsme po celou dobu zvládali defenzivu dobře, v závěrečné čtyřminutovce jsme trochu ztratili hlavu a soupeři se povedlo vyrovnat.
SK Líšeň – SKP České Budějovice 3:2

Do druhého utkání jsme naopak měli vstup poněkud vlažný a po chybě jsme rychle inkasovali. Nezlomilo nás to, usilovnou prací jsme se hnali za obratem ve skóre a 3 vstřelené branky nám byly odměnou. Nicméně v závěru jsme polevili v koncentraci a soupeř korigoval.

SK Líšeň – SFC Opava 1:2

Ani proti Opavě jsme nezačali dobře – hned v úvodu jsme trefili břevno, ale pak jsme přenechali hřiště soupeři a byli potrestáni gólem. Teprve potom jsme začali trošku šlapat, vytvořili jsme si převahu i šance, ale finální fáze tentokrát vázla. Navíc se Opavě podařil rychlý brejk do naší rozhozené obrany a bylo to o dvě branky. Naši prohru neodvrátil ani nádherný gól nůžkami v závěru.

SK Líšeň – Slavia Praha 2:4

Odvetu pojala rozehraná Slavia mnohem vážněji, uplatňovala svoji individuální techniku a tlačila nás, nicméně do vedení jsme po skvělém protiútoku šli my. Když už se zdálo, že jsme z nejhoršího venku, přišla kritická pětiminutovka, během které nás soupeř 4x naprosto rozebral a získal vedení 1:4. Teprve potom jsme se vzchopili, vyrovnali hru a kosmeticky upravili skóre.

SK Líšeň – SKP České Budějovice 3:1

S Budějovicemi jsme opět inkasovali jako první. Naštěstí jsme vzápětí srovnali, potom jsme získali herní převahu, kterou jsme dokázali i brankově vyjádřit.
SK Líšeň – SFC Opava 3:1

V posledním kole už byla na obou týmech patrná únava. Opět jsme prohrávali, ale vůlí jsme se přinutili najít někde skryté rezervy sil, díky čemuž jsme ovládli hřiště a otočili výsledek. Zejména třetí branka v poslední minutě byla ukázkou vůle a odhodlání.Z pohledu trenérů – velmi přínosná herní zkušenost, jak pro kluky, tak pro trenéry. Vzhledem k marodce jsme vzali na zkušenou některé kluky, kteří podobná utkáními nehrávají tak často a většinou mile překvapili. Neměli jsme zadarmo ani metr hřiště, vše jsme si museli poctivě vybojovat. Hra směrem dopředu se nám celkem dařila, některé akce byly pohledné, horší to bylo při bránění. Slavia nás dostala pod tlak, kterému jsme neuměli čelit, i ostatní soupeři trestali sebemenší zaváhání. Bohužel v brněnských soutěžích naši defenzivu protivníci příliš neprověřují, měli bychom hrát s těmi nejlepšími častěji, aby kluci získali zkušenosti a klid v těžkých situacích, kdy se dostanou do úzkých. Nicméně ostudu jsme neudělali a věřím, že jsme získali dost bodů na to, abychom i jaro odehráli v top skupině této soutěže.

Facebook feed