Místo: Stadion Lanžhot, Na Šlajsi.
Počet diváků: 335.

Lanžhot: Riška – Šenk, Milota, Mikúšek, Pidruchnyi – Svoboda (85. Jirava), Totka, Rampáček, Balážik, Ciprys (12. Kollár) – Burac (90. Uher) Trenér Hílek.

Líšeň B: Ulrich – Daněk, Rudyk, Červík, Džupenjuk (61. Ferlay) – Šíp (76. Horký), Minařík (61. Fall) – Toczyski, Skybinskyi (35. Matocha), Bílek – Dostálek. Trenér Kugler.

V 18. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme zavítali na horkou půdu do Lanžhotu. Poměrně vydatný déšť před zápasem zapříčinil, že byl trávník velmi kluzký, což dopomohlo k mnoha nepřesnostem namísto rychlé hry. Domácí Lanžhot měl velkou územní převahu a náš celek se prosazoval pouze sporadicky. Již v úvodní minutě utkání poslal nevybíravým skluzem domácího hráče k zemi Daněk a po zásluze uviděl žlutou kartu, následný trestný kop jsme dokázali odvrátit. V 5. minutě zahrával Lanžhot dva po sobě jdoucí rohové kopy, po druhém v pořadí jsme mohli jít do slibně se rozvíjejícího brejku 4 na 3, ale Skybinskyi si u půlicí čáry špatně pokryl míč a nakonec o něj přišel. V 15. minutě se k odraženému míči na našem vápně dostal domácí Totka, ale jeho rána i s přispěním Ulricha skončila nad břevnem. V 16. minutě se do nadějné pozice dostal Toczyski, ale bohužel nedokázal z velkého úhlu dostat míč před branku na nabíhajícího Bílka. Se střelou zpoza velkého vápna, ke které se ve 34. minutě odhodlal domácí útočník Burac, si dokázal Ulrich bez problému poradit. O minutu později úřadoval náš brankář znovu, když vyrazil střelu Svobody z úhlu na roh. Ke konci první půle se domácí nakonec prosadili. Po chybě v rozehrávce, kdy na delší míč nedosáhl Minařík, využil soupeř rychlého protiútoku do naší otevřené obrany. Po přihrávce střídajícího Kollára se sám v pokutovém území ocitl Totka a zcela sám před naším gólmanem se nemýlil.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my, byť bez výsledného efektu. Domácí mužstvo nebylo kompaktní a dopouštělo se mnoha ztrát míčů ve středu pole, čehož využívali naši krajní záložníci k nebezpečným průnikům. V 53. minutě jsme měli obrovskou příležitost k vyrovnání. Po průnikové přihrávce Bílka se do velké šance dostal střídající Matocha, který obešel brankáře domácího týmu, ale bohužel z úhlu nedokázal prostřelit dobíhajícího obránce, který srazil míč na roh. Z následného rohu hlavičkoval Bílek jen do míst, kde stál připravený gólman Riška. V další fázi hry zahrával Lanžhot několik rohových kopů, ale vše se obešlo bez vážnějšího ohrožení naší brány. V 61. minutě se domácí prokombinovali přes naší levou stranu až k zakončení uvnitř pokutového území, naštěstí balonu v cestě mezi tři tyče zabránil dobře postavený Šíp. V 79. minutě jsme zahrávali rohový kop, který domácí odvrátili až k Toczyskému, který k naší smůle podklouzl v roli posledního hráče a míče se zmocnil Totka, který rychlou přihrávkou vyslal Svobodu do protiútoku přes celou polovinu hřiště. Tento rychlonohý záložník si s touto příležitostí poradil na výbornou. Brankáři Ulrichovi udělal kličku a poslal balon do odkryté brány. V závěru jsme se snažili dlouhými centry do vápna dostat soupeře pod tlak, ale překonat obranu Lanžhotu se nám nepodařilo. Bohužel v náš neprospěch hovoří dvě hrubé chyby a tím spojené dvě vstřelené branky domácích, které jim dopomohli k další výhře v tomto ročníku.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Trenér Hílek: „Z psychologického hlediska to bylo velmi obtížné utkání. Věděli jsme, že musíme vyhrát, protože béčko Zbrojovky také zvítězilo. Líšeň má dobře fyzicky připravené mužstvo, hraje jednoduchý agresivní fotbal s vysokým napadáním, což nám paradoxně v některých situacích pomáhalo. Bylo otevřené hřiště a dařilo se nám tam mít pár přečíslení. Bylo poznat, že nám tam v mezihře trošku chyběl vykartovaný Krč, ale taktiku jsem kvůli tomu neměnil, na jeho místo jsem stáhl Balážika. Ale klobouk dolů, kluci to zvládli, byli jsme lepším týmem, ale byli jsme pořád trošku nervóznější. Mohlo tam soupeři i za stavu 1:0 cokoliv propadnout a byla by to škoda. Vždycky je lepší, když to zavřeme dříve, bohužel v poslední době takových utkání máme více, ale naštěstí se nám to podaří nakonec vždy rozhodnout v náš prospěch. Po druhém gólu už byl zápas rozhodnutý a už se to jen dohrávalo. Bohužel se nám zase na začátku zranil Ciprys, nicméně v příštím utkání už budeme moci nasadit novou útočnou posilu, která už s námi trénuje, takže nás zase bude o jednoho více.“

Trenér Kugler: „Na zápas s Lanžhotem jsme se dobře nachystali, respektujeme sílu soupeře. Věděli jsme, že si musíme pohlídat jejich klíčové hráče, i když chyběl Krč. Kdybychom dodržovali, co jsme si řekli, možná by se tu dalo něco uhrát, cítili jsme to. Ale protože někteří hráči neplnili takticky to, co jsme chtěli, musel jsem sáhnout ke střídáním. To na téhle úrovni nejde, a už vůbec ne proti soupeři, jako je Lanžhot. To pak nikam nevede. Chtěli jsme i tvořit, hrát útočně, nejen nakopávat míče od branky. Že se nedaří nebo je soupeř lepší, to se stává, s tím nic neuděláte, to neovlivníte, ale pokud hráči neplní taktiku, tak se nad tím musíme zamyslet. My ale jdeme dál trénovat, nabrat síly a připravit se na dalšího soupeře, hrajeme doma s Velkým Meziříčím a budeme se to snažit zvládnout za tři body.“