dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    12.04.2021   |    Redakce

Hráč měsíce Málek: Takovou atmosféru jsem ještě nezažil. Práce nás nelimituje

z webu fnliga.cz

PrahaTřebaže kolem něj v zimě kroužily prvoligové kluby, vysněného angažmá v nejvyšší soutěži se Jaroslav Málek zatím nedočkal. Přesto v Líšni pokračuje ve skvělých výkonech, přidal další dvě branky a získal cenu pro Hráče měsíce března. Společně se svými spoluhráči nepřestává udivovat fanoušky a nejspíše také Hradec Králové, kterému pořádně zatápí v boji o postup do FORTUNA:LIGY.

Získal jste cenu pro Hráče měsíce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Co na ni říkáte?
Je to pro mě taková pochvala. Popravdě jsem byl docela překvapený. Celou sezónu se mi poměrně daří, takže si ocenění vážím.

Takže jste ji čekal již dříve?
(smích) To zase ne, právě že vůbec. Dozvěděl jsem se to od spoluhráčů, kteří mi hlásili, že to budu mít do kasy. Překvapilo mě to.

Letos jste asi do kasy už slušně přispěl...
Za ty góly, nějaké ty rozhovory a ještě tuhle cenu... Pár tisícovek už to bude.

Gólů už máte v této sezóně na kontě devět. Čím to, že vám to tak střílí?
To nevím, ale je fakt, že se nám teď příliš neprosazují útočníci. Je to tedy hlavně na nás v záloze a přidali se i obránci. Do mé statistiky se však také podepsala řada branek z pokutového puntíku.

Na jaře jste získali osm bodů za dvě remízy a dvě výhry. S tím asi panuje spokojenost...
Naprostá. Se štěstím jsme porazili Jihlavu a máme tři body, což je nejdůležitější. V kabině panuje skvělá nálada, takovou atmosféru jsem ještě nezažil. Trošku jsme se jara báli, zdali budeme schopni navázat na úspěšný podzim. Ale zatím se nám daří a chceme v tom pokračovat i nadále.

V úvodu jste porazili Hradec Králové, se kterým se přetahujete o čelo tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jste stále na vlně euforie?
Stále, ale trochu to trenéři krotí, protože Hradec je asi zkušenější, jde více po postupu a možná má i malinko kvalitnější kádr. Určitě si to budou chtít pohlídat.

Již loni jste udivovali spoustu lidí skvělými výkony, letos navíc hrajete o první místo. Už jste si na tu pozornost zvykli?
První půlrok ve F:NL panovaly obavy, jestli to vůbec zvládneme. Leč postupem času jsme si na soutěž zvykli. Přeci jen je to oproti MSFL rozdíl, teď už však víme, co nás čeká. Na druhou stranu i soupeři nás již tolik nepodceňují, takže vyhrávat je těžší a těžší.

Předpokládám však, že téma postup v kabině tabu není...
Někdy to spoluhráči nadhodí a bavíme se o tom, ale myslím, že to pro Líšeň úplně téma není. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU hrajeme teprve druhým rokem a nejvyšší soutěž by pro nás byla asi moc. Na druhou stranu máme v kádru řadu hladových hráčů a kdo by si nechtěl zahrát první ligu? Určitě nic nevypouštíme a chceme soutěž vyhrát.

Ve vašich 29 letech bude liga asi ještě pořád velkým lákadlem...
Už v zimě se kolem nás nějaké týmy motaly, ale nakonec si nikoho nevybraly. Vím, že mě sledovali, ale konkrétní nabídka nepadla. Samozřejmě bych byl rád, kdyby se někdo ozval. První liga je můj velký sen.

Ještě pořád rozvážíte zeleninu?
(smích) Asi dvakrát týdně. Dělám u jednoho pána, co má spediční společnost, tak rozvážím, co se dá.

Pomáhá to v něčem, nebo je to jen takové rozptýlení?
Když jsem hrál druhou ligu v Třinci, tak jsem na profi hráčích viděl, že před tréninkem či zápasem nechtějí nic dělat, podvědomě se šetří a potom nicnedělání jsou v zápase mnohdy unavení. Já to mám naopak, cítím se mnohem lépe, než kdybych nic nedělal. Myslím si, že práce nás nelimituje.

A už jste přemýšlel, jestli po aktivní kariéře zůstanete u fotbalu, nebo zda budete dělat něco úplně jiného?
Říkal jsem si, že bych zkusil trenéřinu. Nechtěl bych trénovat někde vysoko, spíše u mládeže. Pracovně těžko říct, mám střední školu, tak se uvidí.


Twitter feed