Havlíčkův Brod přetrhl Béčku dlouhou šňůru bez prohry doma

SK Líšeň B - FC Slovan Havlíčkův Brod 1:3 (0:1)

Branky: 74. Ferlay – 2. Bajer, 80. a 85. Pavlas.

ŽK: Minařík, Bílek, Ferlay – Bajer, J. Pavlík, Mazánek, M. Pavlík.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 90.

Líšeň: Ulrich – Hanuš (46. Toczyski), Cupal, Červík, Rudyk, Minařík (70. Šíp), Špička (70. Matocha), Bílek, Daněk, Hochman (70. Ferlay), Dostálek. Trenér Mazura.

Havlíčkův Brod: Soukal – Hloušek, Válek, Cakl, Fikar (21. Pavlas), Bajer (91. Sikora), Peřina, Panský (64. M. Pavlík), Vrzal, Matulka (91. Víšek), J. Pavlík. Trenér Slavík.

Ve 27. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme přivítali na našem stadionu soupeře z Havlíčkova Brodu. Po úvodním hvizdu se ve 2. minutě dostal k míči hostující Bajer, který nikým nehlídaný nekompromisně zavěsil na 0:1. Přestože jsme ihned v úvodu utkání prohrávali, vytvářeli jsme si velké množství šancí ke vstřelení branky. Ve 12. minutě Hanušův dlouhý míč našel Špičku, který se elegantně zbavil obránce, ale jeho střelu zneškodnil hostující brankář Soukal. V 17. minutě Hochman dalším centrem našel znovu Špičku, který tentokrát těsně minul branku a následně v 19. minutě Dostálek sklepnul Minaříkovi, který se pro naši smůlu také netrefil. Ve 25. minutě z přímého kopu pálil Červík těsně nad a ve 31. minutě po velmi zdařilé kombinaci Dostálek vystřelil také těsně soupeřovy brány. Ke konci první půle Rudyk střílí pouze do brankáře a do šaten tak odcházíme za stavu 0:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s jednou změnou a v jiném rozestavení. Pár minut po startu druhé půle jsme si vypracovali slibnou šanci, ale Dostálek střílí pouze do brankáře. Následně v 57. minutě po standardní situaci hlavičkoval na zadní tyči opět Dostálek, ale jen do boční sítě. Až v 74. minutě, kdy na Rudykův centr nedoskočil Bílek, se z druhé vlny přesně k tyči trefil Ferlay. Zanedlouho se ale opět radovali hosté. Po nepochopitelném propadnutí v obraně daroval náš stoper hostujícímu Pavlasovi branku, který zvýšil vedení na 1:2. Všechny síly jsme vkládali na útočnou kartu, nicméně k naší smůle se při dalším nepokrytí hráčů soupeře trefil v 85. minutě pěknou střelou podruhé v utkání Pavlas a zvýšil tím vedení hostů na 1:3. V tu chvíli jsme tento ne příliš povedený zápas dohrávali s pachutí v ústech s vědomím, že naše domácí dlouhá neporazitelnost skončí (pozn. red. - Naposledy prohrál B-tým doma 3. 9. 2023 se Zbrojovkou Brno B, jedenáct domácích utkání v řadě bez porážky).