Další bod za remízu na hřišti soupeře vezeme z Kroměříže

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Líšeň 1:1 (0:1)

ŽK: Silný, Martinek, Matoušek – Jokovič 2x, Čermák, Jeřábek, Dziuba, Otrísal.

Místo: Stadion Jožky Silného.
Počet diváků: 1 056.

Kroměříž: Dostál – Matoušek, Zavadil, Houser (66. Jaroň), Jeleček – Cupák, Kudela, Machalík (86. Hrdlička), Fulnek (46. Vincour) – Silný (78. Martinek), Chwaszcz (46. Dočkal). Trenér Onda.

Líšeň: Vajner – Otrísal, Jeřábek, Jokovič, Lutonský – Čermák – Gerža (59. Aldin), Polášek (88. Hapal), Dziuba (59. Mionič), Sokol (88. Rolinek) – Tauš (72. Raab). Trenér Valachovič.

V Kroměříži aktivněji do zápasu vstoupili domácí, kteří ale žádný z náznaků šancí nedotáhli k ohrožení branky Tomáše Vajnera, a tak jsme v 7. minutě první udeřili my. Přetažený rohový kop na zadní tyč se podařilo Erikovi Otrísalovi vrátit zpět do malého vápna, kde nejrychleji zareagoval Adrián Čermák a zblízka nedal gólmanovi Dostálovi šanci. Po úvodní brance se domácí snažili zůstat aktivní, jejich akce ale díky nepřesnostem v rozehrávce končily většinou již v zárodku. S podobným problémem jsme se však potýkali i my, a tak jsme do konce prvního poločasu další vážnější ohrožení branky ani na jedné straně neviděli.

Trenér Onda po změně stran poslal do hry dva nové hráče a Hanáci si v 49. minutě zápasu vypracovali svou největší šanci, střelu ale poslali mimo branku Tomáše Vajnera. My jsme měli dvě příležitosti. V 50. minutě střelu Pavla Sokola z dálky kryl Dostál s obtížemi. V 55. minutě pak kroměřížský brankář prohrál svůj souboj s Denisem Dziubou, který se dostal s vypíchnutým míčem za gólmanova záda, ale zcela prázdnou branku z deseti metrů netrefil. Poté jsme se ubránili několika útokům soupeře, přesto přišlo v 72. minutě vyrovnání Kroměříže, když se prosadil střídající Jaroň, který vrátil odražený míč za záda Vajnera a srovnal na 1:1. Na začátku nastavené hrací doby udělil hlavní rozhodčí druhou žlutou kartu a poslal předčasně do kabin Dušana Jokoviče. Žádnou další branku však diváci neviděli, a tak jsme získali další bod za remízu z venkovního utkání v řadě.