Béčko se výhrou ve Ždírci posunulo na čtvrtou příčku

ŽK: Novotný, Pavlas, Štědrý – Raab, Hanuš, Svoboda, Šíp.

Místo: Stadion Ždírec.
Počet diváků: 110.

Ždírec: Gregovský – Pavlas, Svoboda, Veselský, Vrána (68. Koutný), Novotný Jan, Pátek (80. Kavalír), Málek, Novotný Pavel, Štědrý, Najman (80. Procházka). Trenér Votava.

Líšeň: Ulrich – Džupenjuk, Hanuš, Fall, Daněk – Rudyk, Šíp – Svoboda, Dostálek (72. Horký), Toczyski (72. Bílek) - Raab. Trenér Kugler.

Ve 14. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme zavítali do Ždírce nad Doubravou. Už v 6. minutě se propadnutý míč přes naši obranu dostal k domácímu hráči, který naštěstí tvrdou střelou těsně minul Ulrichovu branku. Až v 19. minutě jsme po kombinační hře o sobě dali vědět i my, když tvrdá Džupenjukova střela šla také těsně mimo. Ve 22. minutě následovala další akce, ze které vyústila Dostálkova střela opět mimo branku. Ve 30. minutě po rohovém kopu Raab opět pálí vedle a ve 35. minutě tentýž hráč tentokrát hlavičkou nad. Až ve 40. minutě se Raab konečně prosadil. Po Džupenjukově centru tvrdou hlavičkou s velkou měrou domácího brankáře, ale velmi důležitá branka před koncem poločasu 0:1. Ve 42. minutě faul bez míče v pokutovém území na Rudyka, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil a tak skončil první poločas v náš prospěch 0:1.

Do druhého poločasu jsme naštěstí vstoupili dobře a vytvářeli si další šance. Hned po úvodním hvizdu druhé půle jsme zahrozili z rohového kopu, kdy ve 46. minutě Toczyski střílí pouze do brankáře a následně v 58. minutě po povedeném centru Hanuš vystřelil mimo. V 62. minutě po dalším rohovém kopu Šípa zachraňoval domácí brankář míč na brankové čáře a zanedlouho Svoboda po samostatné akci pěkně vystřelil, ale opět těsně vedle. Až v 76. minutě po velmi povedené akci, kdy Svoboda nahrával Horkému, který elegantním způsobem patičkou přihrál Raabovi a ten vstřelil svoji již devátou branku za Benfiku. Nic podstatného už závěr utkání nenabídl a my si zaslouženě odvezli do Líšně všechny body z horké půdy Ždírce.

Ohlasy po utkání

Trenér Kugler: „Náročný zápas. Velmi soubojový tým, který nám nedaroval metr hřiště zadarmo. Je to o charakteru, obětování vlastních ambicí pro tým, přenosu taktiky. Tři body jsou v Líšni. Ale pozor, ještě není konec, na slavení není prostor, protože máme ještě poslední zápas. Čekají nás Speřice!“

Poslední utkání podzimní části sezony odehraje B-tým v neděli 12. listopadu ve 14:00 hod. na domácím stadionu s týmem TJ Dálnice Speřice, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT !!