Béčko oplatilo Ivančicím dvě předchozí porážky

Branky: 21., 24., 30. a 35. Zikl, 33. a 59. Reteno Elekana, 10. Bohuslav.

Rozhodčí: Burgr – Stejskal, Šenkýř.

Místo: Stadion SK Líšeň. Počet diváků: 100.

Líšeň: Rychetský – Daněk, Fall (46. Červík), Minárčik, Bohuslav – Rudyk (46. Džupenjuk) Weber – Reteno Elekana (70. Toczyski), Bílek (70. Štolba) Dostálek (46. Horký) – Zikl. Trenéři Kugler a Gögh.

Ivančice: Pěgřím - Rajsigl (70. Galstyan), Císař, Bořil, Rybníček, Šnyrch (70. Čožík), Weinlich (83. Svoboda), Černý (57. Tyshchenko), Široký, Slavík, Pekáč. Trenér Šnyrch.

V 8. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme na domácím stadionu přivítali hosty z Ivančic. Soupeři jsme měli co vracet, neboť jsme s ním prohráli poslední dva vzájemné duely. Přičemž na konci minulého ročníku jsme na hřišti soupeře inkasovali dokonce čtyřikrát a sami jen spalovali naše šance.

Od samého začátku utkání jsme byli dominantnějším týmem a hned v 6. minutě zápasu se blýskl po individuální akci Fall, se střelou bohužel jen do brankáře. Další naše akce o tři minuty později skončila faulem na Zikla a z přímého kopu Dostálka nejprve hosté odvrací míč mimo pokutové území, ale následný balon do vápna uklidil hlavičkou Bohuslav na 1:0. Hosté se drželi v obranném bloku a bránili se všemi hráči. Poté přišla třígólová desetiminutovka Martina Zikla. Nejdříve ve 21. minutě zužitkoval pěknou kombinaci po ose Zikl - Reteno Elekana, po jehož centru se pověsil do vzduchu a hlavou zvýšil na 2:0. Po pár minutách se po křižné přízemní nahrávce Zikl opět nemýlil a přesnou střelou k tyči zvýšil na 3:0. Ve 30. minutě Daněk prostrčil míč opět na Zikla a ten dovršil svůj hattrick a zvýšil tím vedení na 4:0. Následně Dostálek pěkným pasem za obranu vyzval Retena Elekanu a ten ve 33. minutě vstřelil branku na 5:0. Na konečných 6:0 do poločasu zvýšil ve 35. minutě skvěle hrající Zikl po další nahrávce Dostálka.

O poločasové pauze jsme se rozhodli vystřídat hned trojici hráčů a šetřit tak kluky na další těžká utkání. Drželi jsme míč a snažili se soupeře do ničeho nepustit a především udržet konečně čisté konto. Navíc v 59. minutě po přihrávce Zikla na Retena Elekanu jsme zvýšili na konečných 7:0.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Jakýkoli bod je důležitý při plnění cílů, které máme. Dnes nám pomohli kluci z A mužstva a Martin Zikl předvedl excelentní výkon.“

Další utkání odehraje B-tým ve středu 28. září v 10:30 hodin na stadionu Boskovic.