B-tým zvládl zápas s Bystrcí a bere důležité body

Místo: Stadion SK Líšeň - hřiště s umělou trávou.
Počet diváků: 105.

Líšeň: Veselý – Toczyski, Červík, Otrísal, Bohuslav – Rudyk, Fall, Horký, Bílek, Roziev (66. Ferlay) – Dostálek. Trenér Kugler.

Bystrc: Nahodil – Němec, Pisko (70. Pavlík), Bubeník, Pokorný, Kocman, Kratochvíl, Pelc, Panský (81. Bartok), Hubr (73. Hansl), Hilscher. Trenér Hajský.

Ve 28. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme díky rekonstrukci travnatého hřiště byli nuceni přivítat soupeře z Bystrce na hřišti s umělou trávou. Po nervóznějším začátku jsme začali soupeře tlačit a vypracovali si značné množství brankových příležitostí. V 6. minutě museli hosté zastavit naši slibně se rozvíjející akci nedovoleným zákrokem. V 7. minutě trefil Červík po standardní situaci pouze břevno Nahodilovi branky, ale po další útočné akci jsme se mohli konečně radovat. V 9. minutě se totiž po další standardní situaci prosadil Dostálek – 1:0. Další minuty přinesly pouze šanci po čtvrthodině zápasu, kdy se sám před brankou nacházel Horký, ale bohužel zakončil vysoko nad. Následně zahrozili i hosté a pěknou ránou bodlem míč zaplachtil před brankářem Veselým, který jej vyrazil na rohový kop. Ve 38. minutě přišla další z mnoha standardních situací, po které se tentokrát před hostujícím Nahodilem objevil osamocený Červík, ale bohužel také přestřelil a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Do druhého dějství jsme nastupovali s klidem, že nějaké branky určitě dáme, ale moc se nám to nevedlo. Míč jsme sice drželi a občas dlouho přehrávali, ale do vyložených příležitostí nás soupeř nepouštěl. Až v 64. minutě Toczyski svou střelou znovu pouze rozezvučel břevno. Náš tlak nepřestával. V 68. minutě po velmi pěkné akci zakončoval Dostálek hlavou mimo. O minutu později po další zdařilé akci jsme šli 2 na 1, ale Dostálek pálil znovu mimo brankovou konstrukci. V 78. minutě po rohovém kopu trefuje Bílek hlavou opět břevno. Druhou branku se nám podařilo přidat až v 86. minutě, když se po standardní situaci prosadil dobře hrající Bílek – 2:0. V úplném závěru měl ještě možnost přidat třetí branku Horký, ale jeho slibně zakončený přímý kop dalším gólem v hostující síti neskončil.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Věděli jsme, že dnes budeme hrát proti dobře organizované obraně Bystrce, která ve dvanácti jarních zápasech dostala jen tři branky. Moc nám nepomohlo, že jsme nemohli kvůli rekonstrukci trávníku hrát na hlavním hřišti a zápas museli odehrát sice na kvalitním, ale přece jen menším hřišti s umělým povrchem. Trpí tím hlavně křídelní hra. Dali jsme brzy branku, nastřelili tři břevna a v závěru přidali druhý gól. Postavili jsme to dnes vše na charakteru, týmovosti, bojovnosti. Tento tým ví co chce. Věříme si.

Další utkání odehraje B-tým už v pátek 9. června v 17:30 hodin na stadionu FK Mutěnice.