dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Mladší přípravka U9A+B    11.10.2020   |    RS

U9 - Hodnocení utkání

Dobrý den všem!

Před nedobrovolnou a doufám krátkou pauzou chci přidat komentář k uplynulým utkání tohoto týdne a zároveň o plánech na budoucí období.

Ve čtvrtek jsme odehráli kvalifikaci Ondrášovky kde jsme se herně konfrontovali s Poličkou, Ivančicemi, Kuřimí, Břeclaví, Zbrojovkou, Zlínem a Slováckem. Výsledkově jsme turnaj nezvládli a skončili jsme s 0 body na posledním místě. Přesto jsme jako trenéři neodcházeli s sklopenou hlavou. Kromě zápasu se Zbrojovkou, kde červená barva dresů je zřejmě magická, hráči zapomínají na své získané dovednosti a nejsou pro soupeře adekvátním rivalem, kluci nepodali úplně nejhorší výkon. Chybná rozehrávka zapříčinila většinu inkasovaných gólů, dále pak nedostatek důrazu v osobních soubojích nám komplikoval hru. Na druhou stranu se začíná projevovat snaha vnímání herního prostoru, přechod 1:1, či odvaha hráčů při průniku v podčíslení vnímám jako naši velkou devizu do budoucna.

V sobotu jsme odehráli krajskou soutěž přípravek s MFK Vyškov a FK Znojmem ve Vyškově. Zde jsme už výsledkový propad napravili a řekl bych, že kluci odehráli snad nejhezčí zápasy minisezony. Kluci si vytvořili velký herní prostor, přenášeli hru do volného prostoru, zápasy odehráli ve vysokém tempu, byli důrazní a víceméně disciplinovaně přistupovali k zadaným úkolům. Naopak vázlo přepínání hry útok-obrana a to zapříčinilo i vyšší počet obdržených branek, dále pak nepozornost, "zapomínání se" a pomalejší vyhodnocení herních situací patřičně omezilo kanonádu našich borců.

V neděli k nám zavítali borci z Řečkovic. Dnes se nám opět výsledkově dařilo, dokázali jsme v obou utkáních pracovat s volným prostorem, opět se nám tam dařila přenášet hra, kluci a holky si vytvářeli mnoho šancí pro zakončení a ty se jim dařilo proměňovat. S Řečkovicemi B, které byly o rok mladší jsme ke konci utkání hráli ve třech a je vidět, že tuto hru trénujeme a budeme v tom pokračovat :)

Tak jak jsem říkal na schůzce, chceme v této sezoně rozvíjet loňské téma což byla herní odvaha, přímočarost zakončení a hlavně přechod 1:1,1:2. V letošní sezoně se chceme navíc věnovat volnému prostoru, herní disciplíně, komunikaci na hřišti a kreativnímu řešení herních situací. To vše při tréninzích praktikujeme a myslím, že se nám ve hře už začíná projevovat. Vše jde samozřejmě ruku v ruce s mentálním vývojem dětí, individuálním prostorem pro růst hráčů (rychlejší, pomalejší, důrazné, volnější...) a proto je předčasné dělat ukvapené závěry z herní výkonosti a nasazování jednotlivých hráčů.

Čeká nás teď, řekněme, komplikované období, které musíme nějak zvládnout. Zápasy jsou od zítřka zakázané, ale trénovat ve skupinkách po 20 zatím můžeme. V areálu TCM se v jednu chvíli můžou vyskytovat pouze 2 týmy což přinese omezení počtu tréninků změnu časů TJ. Předběžně jsme naplánovali trénování na úterý, pátek a neděli zřejmě od 16:00, ale vše se budeme snažit potvrdit do zítřka, tak mějte prosím pochopení a častěji sledujte web SKL

To je za mne pro dnešek vše, děkuji všem borcům a holkám za předvedené výkony – moc mne potěšili, vám rodičům za trpělivost, obětavost a důvěru bez které by bylo naše snažení zbytečné a závěrem přeji všem sluníčkové dny!!!

RS

Facebook feed