dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    09.01.2021   |    Redakce

ÚNAVU NEPOCIŤUJI, ŘÍKÁ NEJLEPŠÍ STŘELEC F:NL MÁLEK, KTERÝ SE ŽIVÍ ROZVOZEM OVOCE

Z webu F:NL

Ústí nad Labem – Nejlepší střelec FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Jaroslav Málek z Líšně se živí jako rozvozce ovoce. Šest branek vsítil devětadvacetiletý záložník z pokutových kopů proti Blansku, Varnsdorfu, Viktorii Žižkov, Prostějovu a dvakrát se úspěšný exekutor blýskl proti Vyšehradu. V jednom případě se zkušený fotbalista, který prošel týmy Jihlavy, Břeclavi, Žižkova, Třince či Hlučína v souboji s Vlašimí prosadil ze hry již ve druhé minutě. Málek vyhlíží první jarní střetnutí proti lídru tabulky a věří, že Hradec Králové porazí.

Jak jste spokojeni po podzimní části se druhým místem v soutěžní tabulce?
Jedná se o historicky nejlepší umístění Líšně, která sedm sezón nazpět hrála divizi a nyní se pohybuje na vrcholu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Užíváme si to.

Vzpomínáte si na poslední mistrovský zápas, ve kterém vás mohla přeskočit ve vzájemném souboji ústecká Arma?
Jeli jsme do Ústí nad Labem s respektem, neboť Arma má mladý a dobrý tým. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, to se nám dařilo a dostávali jsme se do brejků. Od 60. minuty jsme byli podle mého názoru lepším týmem a vše vyvrcholilo červenou kartou, kdy jsme měli jít sami na bránu. Poté jsem měl dvě šance, které jsem měl proměnit. Mohli jsme dovézt tři body a mít stejný počet bodů jako první Hradec Králové.

Chcete se porvat o postup do tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, když s vedoucím Hradcem Králové vás oba vzájemné duely teprve čekají?
Chceme našim konkurentům šlapat na paty. Máme skvělou partu a nechceme, aby toto byl konec. Budeme se snažit soupeře prohánět na jaře tak, aby z nás měli strach. Nejkvalitnější tým mají podle mého názoru právě Votroci s Duklou Praha a Viktorií Žižkov. Těšíme se na první jarní kolo, až je porazíme (smích). Když prohrajeme, byla by to asi konečná ohledně postupu, ale my neřešíme postup. Chceme se pohybovat v tabulce nahoře, popereme se a nedáme nic zadarmo.

V případě zázraku by byly podmínky pro ligový fotbal v Líšni připravené?
Lidé si myslí, že nikoliv, ale předseda klubu Karel Hladiš je zkušený natolik, že by ligu pravděpodobně vzal. Mohlo by se hrát na Srbské, ale jak jsem zmínil, my to neřešíme, pro nás postup není tématem.

Říká se, že pro nováčka bývá druhá sezóna obtížnější, váš případ to ale evidentně není…
První sezóna byla euforie, lidé chodili, hnali nás dopředu. Říkali jsme si, že ve druhém ročníku se zkusíme zachránit, vyhrávali jsme kolo po kole, až jsme druzí. Těžké bylo vyhrát každý zápas.

Jaký máte recept na soupeře?
Hrajeme ze zabezpečené obrany, posílil nás Marek Szotkowski a my měli dva silné útočníky. Sbíráme odražené míče do krajů, chodíme do vápna v pěti hráčích a většinou jsme nakopávali míče do ofenzivy. Máme celkově i mladý tým, já ve 29 letech jsem téměř nejstarší. Někteří kluci tuto soutěž nikdy nehráli a jsou natěšení.

Na hlavní pracovní poměr stíháte vykonávat práci rozvozce. Jak je obtížné spojit profesionální fotbal se zaměstnáním?
Již jsem to v kariéře zažil. Rozvážím ovoce rok a půl, vstávám na pátou a ve dvanáct hodin jsem doma. Dám si oběd a jdu na trénink. Jako jediní máme tréninky odpoledne, nám to vyhovuje. Byl jsem profesionál v Třinci, ale čekání na zápas od 17 hodin a nic nedělat, to není pro mě. Je lepší jít do práce než nic nedělat a být rozhýbaný. Když si na to tělo zvykne, je to ku prospěchu, nijak mě to nelimituje. Únavu nepociťuji, někdy rozvážím i materiál. Dva týdny před utkáním v Ústí nad Labem jsem byl dokonce až na severu Čech a v 16 hodin jsem musel po přibližně 600 km jízdy stíhat trénink. Stadion jsem obhlédnout nestihl, abych stihl trénink. Zdržel jsem se v Ústí nad Labem deset minut, vyložil jsem a jel domů.

Máte ambice stát se znovu profesionálním fotbalistou a jak jste zvládali náročný program v podobě dvou soutěžních kol během týdne?
Středy jsme si brali pravidelně dovolenou. Slyšeli jsme, že kolem nás krouží někdo z FORTUNA:LIGY, byla by to pro mě čest. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE by to musel být špičkový tým, jinak jsem s Líšní spokojen se vším včetně práce. V této soutěži nejsou takové podmínky, abyste byl profesionál, ale spíše lepší poloprofesionál a k tomu měl nějakou práci. Každopádně by to bylo lákadlo.

Těší vás, že jste ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE spolu s chrudimským Mužíkem nejlepším střelcem? Máte na kontě sedm branek.
Když se na to podívám, je to suprové, ale je odehraná sotva polovina sezóny, nijak zvlášť to neberu. Jako střední záložník příliš gólů nedávám, většina padla z pokutových kopů. Jsem za to ale rád a cením si toho.

Nedělají si z vás spoluhráči legraci, že rozvážíte ovoce a na hřišti sázíte banány?
To zatím nikoho nenapadlo. Dělají si akorát srandu, abych dával i jiné góly než z penalt.

Facebook feed