FC PBS Velká Bíteš - SK Líšeň B 5:1 (3:1)

Branky: 11., 38. a 45. Novotný, 56. a 68. Moučka – 26. Dostálek

Rozhodčí: Brázdil – Slabý, Havrlant – Šimoník.

Místo: Stadion Velká Bíteš.
Počet diváků: 185.

Velká Bíteš: Pelán – Loup, Mrňa, Šperka – Bartoš, Moučka (78. Traxl), Merdita, Kozel (87. Hvězda), Daněk L., Hlucháň (58. Krula) – Novotný. Trenér Steinhauser.

Líšeň B: Ulrich – Daněk M. (75. Bolovintsev), Červík, Fall, Toczyski – Minařík (64. Horký), Rudyk, Šíp (46. Cupal), Matocha (46. Špička), Bílek (75. Ferlay) – Dostálek. Trenér Mazura.

Ve 22. kole Moravskoslezské divize skupiny D jsme zavítali na hřiště Velké Bíteše. Po úvodním tlaku se domácí dostali do první šance až v 11. minutě, ale tvrdě nás potrestali za slabý důraz v pokutovém území - 1:0. Následná akce a rohový kop Šípa nedokázal hlavou z bezprostřední vzdálenosti proměnit Dostálek, který trefil pouze brankáře Pelána. Domácí ve 20. minutě po rozehrávce rohového kopu nastřelují naštěstí pouze tyč. Naše první povedená akce se povedla až ve 26. minutě, když Minařík dobře našel Daňka, který vybídl Dostálka, jehož náběh za obranu a následné zakončení vyústilo ve vyrovnání. Následné minuty byli v naší režii. Za zmínku stojí Červíkova dělovka z úctyhodných 30ti metrů, která k naší smůle skončila jen na břevnu. Propadnutí ve středu pole nás bohužel v 38. minutě stálo branku, kterou vstřelil opět Novotný a bohužel na samém konci prvního poločasu se domácí levně dostali do dvoubrankového vedení, kdy z pravé strany prošel míč a Novotný dovršil v 45. minutě hattrick - 3:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s dvojitým střídáním. Přeskupili jsme řady a snažili se zlepšit střed pole. Namísto tlaku a vytvoření šancí jsme byli tvrdě trestáni za každou chybu. V 56. minutě se po centru na přední tyč prosadil Moučka a zanedlouho se stejný hráč prosadil znovu, když v 68. minutě uklidil hlavou míč na zadní tyči. Další minuty nic zásadního nepřinesly a tak rozhodčí Brázdil ukončil utkání naší další prohrou venku.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Asistent trenéra Vytopil: To, co jsme ve Velké Bíteši předvedli na výhru stačit nemůže. Za takový výkon si body rozhodně nezasloužíme. Bylo to z naší strany velmi pomalé až naivní - nedůrazné. Je třeba hrát rychleji, ve finální fázi, dřív než se soupeř postaví do bloku. Pak už je to na nepříliš kvalitní hrací ploše složitější. Utkání je nutné v první řadě odpracovat a pak přijde na řadu možná i fotbal.“