Přehled zápasu

17. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pátek 4.3.2022 v 18:00, Městský stadion v Ústí nad Labem

Počet diváků: 623
Střely na bránu: 4:4, Střely mimo: 5:3, Rohy: 4:2, Ofsajdy: 0:4, Fauly: 13:11.

Ústí n. L.

Plachý – Havrda, Kabantsov, Brak, Kurka – Tymoshenko (84. Kaleniuk), Gedeon – Emmer (70. Jiránek), D. Černý, Ogiomade – Krobot (83. Hudec). Trenér Jarolím.

Líšeň

Veselý – Pašek (84. Otrísal), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Šumbera – Ulbrich (76. Toutou), Málek, Matocha (76. Minařík), Machalík (76. Černín) – Zikl (84. Krška). Trenér Valachovič.

Pod ústeckým světly se v pátek večer body opět dělily. Po dvou vzájemných předchozích zápasech však nastala změna. Skončil gólový půst. Diváci viděli čtyři branky. S bodem bychom mohli být podle obrazu hry spokojeni, i když… Poslední šanci v zápasu měl náš útočník Toutou, jehož do sóla na Plachého vyslal Černín. Fotbalista z Francie vybíhajícího brankáře nepřekonal.

Domácí hráči, kteří v základní sestavě představili šest posil, měli zpočátku více ze hry. Veselý kryl v 11. min. bombu Ogiomadeho. Trenér Valachovič poslal do základní sestavy jen dvě posily – Šumberu a Machalíka. Až v závěru přišli na hřiště Černín a Toutou. K první přímé střele jsme se dostali až ve 24. min., kdy po akci po pravé straně se v pokutovém území dobře orientoval Zikl a otevřel skóre. Branka zřejmě ovlivnila hru soupeře, který se do konce první půle již nedostal k vážnější akci.

Ústečtí začali lépe i druhý poločas. Střela Kurky jen těsně minula tyč. Poté Krobotovu ránu odvrátil Veselý na roh. Z něj se prosadil hlavou Tymoshenko. O tři minuty později už vedlo Ústí. Tvrdý a umístěný míč Černého z trestného kopu Veselý vyrazil, ale Krobot se k němu dostal dříve než kdokoliv jiný a našeho gólmana překonal. To nás vyvedlo z míry. Trenér Valachovič reagoval trojitým střídáním, a poté do hry poslal v 84. min. další dvojici, čímž možnost střídání vyčerpal. Udělal dobře. Chvíli po druhém střídání došlo k rychlému přenesení hry z hloubky pole a před branku soupeře nachystal finální přihrávku Černín, Toutou tak zajistil druhým gólem v 86. minutě bod.