dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

         

Reportáž ze zápasu

15. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, neděle 21.11.2021 v 10:30, Stadion Evžena Rošického, Strahov

Sparta B

Líšeň

2:1
(1:0)

Branky: 3. Drchal, 60. Vitík - 65. Málek

ŽK: Šilhart, Jonáš, Vitík - Ulbrich

Rozhodčí: Proske - Lakomý, Pochylý

Delegáti: Duda, Kovařík

Počet diváků: 382
Střely na bránu: 5:6, Střely mimo: 0:13, Rohy: 6:13, Ofsajdy: 0:0, Fauly: 13:13.

Sparta B

Heča – Vydra, Vitík, Gelašvili – Gabriel, Pudhorecký, Jonáš, Holoubek (79. Večerka), Šilhart (86. Patrák) – Drchal (71. Schánělec), Sejk. Trenér Horňák.


Líšeň

Veselý – Pašek (86. Chwaszcz), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Bednář (78. Stáňa), Matocha (78. Ulbrich), Málek, Rolinek (86. Burda) – Silný. Trenér Valachovič.


Co bylo platné, že líšeňští fotbalisté byli z tribuny oceňováni plejádou trenérů v čele s koučem reprezentační jedenadvacítky Janem Suchopárkem, když body zůstaly na Strahově. V přímém souboji o druhou příčku rozhodly dvě víceméně šťastné branky mladých sparťanů. Nepomohla nám očividná herní převaha, ani počet střeleckých příležitostí, jichž se nám dostalo nejméně deset. Po porážce si tak soupeři vyměnili v tabulce pozice na druhém a třetím místě.

Na tom, že jsme v utkání více útočili, než bránili, měl zajisté vliv vývoj skóre. Dostali jsme totiž branku hned na počátku duelu, když se k odražené střele Holoubka dostal Drchal, který otevřel účet zápasu. Ano, byl to ten Drchal, který vstřelil Líšni jediný gól zápasu v přípravném utkání v létě s prvoligovým celkem Sparty. Týž Drchal, který v pohárovém utkání přispěl dvěma brankami do naší sítě k postupu letenského favorita.

Po vedoucí brance byla vidět enormní snaha našich hochů o vyrovnání. Do vápna domácích létaly míče z obou stran, ale z hlav Málka, Jeřábka a Ševčíka skončily těsně vedle tyče, nepovedl se ani pokus o dorážku Silnému. Po změně stran přišel druhý gól, když tečovanou střelu Holoubka Veselý nezkrotil, ale srazil míč jen před sebe na malé vápno, odkud jej poslal za jeho záda dobíhající Vitík.

Sparta se opět stáhla a snažila se kontrolovat hru. Peripetií byla branka Málka z voleje po Matochově centru z kraje hřiště. Zřetelná převaha našich už nenašla dalšího efektivního vyústění. K brance byli blízko Silný, jehož střela skončila těsně vedle tyče, a Málek, který míč z trestného kopu poslal do levého horního růžku Hečovy branky, ale gólman letenského klubu výtečně míč vyrazil na roh. V závěru pak hlavičkoval Rolinek, ale za překonaného Heču zastoupil Vitík, při jehož odkopu z brankové čáry se naši hráči dožadovali pokutového kopu za hraní rukou. Poslední šanci utkání promarnil v nastaveném čase Burda, jehož střela skončila těsně nad břevnem.

Facebook feed

×
Dnes v 17:00
FC Sellier&Bellot Vlašim
SK Líšeň