dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

         

Reportáž ze zápasu

12. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, neděle 14.11.2021 v 14:00, Stadion SK Líšeň

Líšeň

Varnsdorf

1:0
1:0

Branka: 33. Silný. ŽK: Otrísal, Jeřábek, Silný, Rolinek, tr. Valachovič, Veselý – Rudnickij, Šimon. ČK: 70. Otrísal – 31. Rudnickij. Diváků:580

Líšeň

Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Otrísal – Bednář (77. Stáňa), Málek, Matocha, Rolinek (86. Ulbrich) – Silný (86. Burda)


Varnsdorf

A. Richter – M. Richter (85. Kocourek), Kouřil, Hušek (59. Šimon), Heppner – Bláha, Zbrožek – Rudnickij, Dordič, Žák – Ondráček (73. Lauko)


Až pátý vzájemný zápas obou soupeřů přinesl jednomu z nich vítězství. Po čtyřech remízách jsme se ze tří bodů radovali my. Nutno dodat, že zaslouženě. Měli jsme více šancí. Třeba autor jediného gólu Silný se dostal ke čtyřem obrovským příležitostem. Naštěstí jednu z nich využil. Stalo se tak dvě minuty poté, co jsme začali hrát přesilovku. Soupeř vyslal na Veselého pouhé dvě střely. Dodejme, že jsme se však o výhru strachovali do posledního hvizdu rozhodčího.

Náš kouč Valachovič postrádal do základní sestavy vykartovaného Kučeru, jehož nahradil Otrísalem. Ten rozhodně nezklamal, ale nahradit nadstandardního středového hráče, jakým Kučera je, je obtížné. Navíc v 70. min. viděl Otrísal druhou žlutou kartu a musel ze hry. Bylo to divné vyloučení, neboť hlavní Krejza sice odpískal faul, ale kartu udělil až na pokyn asistenta Pfeifera, který byl od střetu mnohem dál než hlavní arbitr. Což vyprovokovalo trenéra Valachoviče, který za hlasité hodnocení situace viděl také žlutou kartu.

Hosté v závěru hráli vabank, když vzadu nechali jen trojici obránců a dlouhán Kouřil se vydal podpořit útok. Naštěstí se neopakoval děj některých minulých zápasů, v nichž jsme inkasovali v samém konci utkání. Brankář Veselý udržel čisté konto a proto je v čele tabulky gólmanů. Jsme-li u tabulek, tak v celkové jsme poskočili na druhou příčku čtyři body za Zbrojovkou, Silný je pak v tabulce kanonýrů třetí za Alijagičem a Řezníčkem.


Ohlasy trenérů

Milan Valachovič: „Nevím, zda-li se nemám vydat k nedělnímu utkání se Spartou B už dnes, abych se cestou zastavil v Bohnicích. Měl bych vyléčit nervy z dnešního utkání po těch kartách, které dnes padaly na pokyn asistenta. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který má skvělé útočníky. Proto jsme od začátku hráli zavřeně. Dostali jsme opět množnost hrát přesilovku, v níž jsme si vypracovali pár šancí, ale proměnili jen jedinou. Kdybychom dali pojišťovací branku, nemusel být závěr tak dramatický. V něm se nám podařilo rozkouskovat hru a soupeře tak k případnému vyrovnání nepustit.“ Pavel Drsek: „Od počátku jsme hráli dobře. Mohli dát dokonce Rudnickým vedoucí branku, čímž by dostal zápas jiný směr. Ale nesmyslné kapitánovy dvě karty za sebou nás zastavily. Udělali jsme pár chyb a soupeři doslova branku darovali. Věděli jsme však, že po vyloučení Otrísala se můžeme prosadit útočnou hrou. Jenže po střídání se nám nepodařilo hrát aktivně. Spíše jsme hru zpomalovali nahrávkami dozadu. Byli jsme jaloví. Proto jsme neuspěli.“

Facebook feed

×
Dnes v 17:00
FC Sellier&Bellot Vlašim
SK Líšeň