Přehled zápasu

10. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 2.10.2021 v 18:00, Stadion v Městských sadech

Opava

Líšeň

1:1
(0:1)

Branky: 90. Helešic (pen.) – 32. Málek (pen.)

ŽK: Rychlý, Hnaníček, Pisačič, Helešic – Silný, Zikl, Ševčík, Málek

Rozhodčí: Kvítek – Ratajová, Poživil

Delegáti: Vidlák, Ondo

Počet diváků: 1161
Střely na bránu: 4:3, Střely mimo: 7:5, Rohy: 7:3, Ofsajdy: 1:0, Fauly: 13:17.

Opava

Digaňa – Celba, Hnaníček, Janoščin, Kadlec – Darmovzal (75. Rataj), Rychlý – Šigut (65. Pikul), Holík, Helešic – Kramář (46. Pisačič)

Líšeň

Veselý – Pašek (85. Burda), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa, Málek, Matocha (85. Ulbrich), Rolinek (78. Bednář) – Silný (69. Zikl)

Zatímco náš trenér vyslal do zápasu obvyklou sestavu, domácí kouč West se musel obejít bez motoru, který tvořila v předešlých zápasech středová dvojice Didiba, Tiehi. První nenastoupil kvůli čtvrté žluté kartě v minulém utkání, druhý pak začátkem září přestoupil do Liberce. Přesto měli Slezané celou první půli více ze hry. Narazili však na zformovanou defenzívu, za níž pracoval brankář Veselý. A tak nakonec dvě největší šance první půle připadly na nás. Ve 13. min. po rychlém brejku do otevřené obrany skončila tečovaná střela Rolínka těsně nad břevnem. Z druhé šance padl gól. Stalo se tak ve 33. min., kdy sražení Silného Helešicem v pokutovém území potrestal z penalty Málek, když míč poslal k levé tyči, zatímco brankář skočil doprava.

Po změně stran byla znát snaha domácích o zvrácení výsledku. Hned ve 48. min dostal míč za záda Veselého Helešic, ale nováček mezi druholigovými rozhodčími Kvítek ve svém premiérovém střetnutí branku neuznal pro předchozí útočný faul. Opava pokračovala v náporu. Uspěla až v 90. min., kdy sudí odpískal penaltu za zákrok Ševčíka na střídajícího Rataje a našemu kapitánovi přidal i žlutou kartu. Helešic z penalty panenkovským dloubákem vyrovnal. Body se dělily. Kdyby o deset minut dříve, kdy Bednář poslal míč Stáňovi, jenž místo trefy do černého, střílel z první bez přípravy vedle tyče, mohli jsme si ze Slezska odvézt všechny body. V posledních minutách chyběl na hřišti zkušený obránce Pašek, který se ani po tříminutovém ošetřování nevrátil na hřiště a odešel do kabin se zraněnou hlavou.