dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

         

Reportáž ze zápasu

6. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 28.8.2021 v 10:15, Stadion Rudolfa Labaje

Třinec

Líšeň

0:2
(0:1)

Branky: 22. Silný, 70. Kučera

ŽK: Hýbl, Šteinhübel, Bedecs, Ba, trenér brankářů Paleček – Matocha, Kučera, Stáňa

Rozhodčí: Hanousek – Matoušek, Líkař

Delegáti: Hojsík, Rumplík

Počet diváků: 240

Třinec

Hasalík – Szewieczek (59. Juřena), Ba, Bedecs (59. Foltyn), Hýbl – Buneš (82. Puchel), Weber – Omasta, Šteinhübel, Kania (59. Javůrek) – Petráň. Trenér Zbončák.


Líšeň

Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa (59. Bednář), Málek, Matocha (85. Demeter), Rolinek (90. Ulbrich) – Silný (90. Chwaszcz). Trenér Valachovič.


Hrát proti soupeři, jenž těsně před zápasem změnil trenéra, je velmi ošidné. Fotbalisté se obvykle snaží představit novému muži na lavičce v co nejlepším světle. Výkon mužstva obvykle stoupne. Tentokráte se tak zřejmě nestalo. Hráči asi chtěli, ale kvůli svému umístění v tabulce jsou pod velkým tlakem. Snažili se hrát na jistotu. Přihrávali si spíše do šířky na čekajícího spoluhráče. Málo bylo vidět křížnou přihrávku do běhu. Zaskočit soupeře rychlou akcí, se jim nepodařilo. Paradoxně zřejmě největší příležitost měli až v samém závěru utkání, kdy z našich borců spadla ostražitost a zavládlo uspokojení. Kučera poslal malou domů Veselému, který však za ní musel až za vápno, neboť blíže k míči byl Šteinhübel. Oba se srazili, ale sudí souboj posoudil bez přestupku na obou stranách a nechal pokračovat ve hře.

Tento zápas jsme vyhráli zaslouženě. Během utkání jsme promarnili několik šancí. Rolinek a Matocha nastřelili tyč. Silnému překazil ve 20. min. dorážku Hasalík. Kučera hlavičkoval ve 37. min. nad břevno, Matocha ve 40. min. pálil také výš, než leží horní část branky. Po změně stran v šanci přestřelil branku Stáňa, Málek pak promáchl střelu v 81. min.

Zápas rozhodly dvě podařené akce, které jsme dotáhly k úspěchu. Vedoucí gól vsítil Silný ze situace, kterou slovenští komentátoři popisují jako trma-vrma. V přecpaném pokutovém území prostřelil náš útočník Hasalíka. Výsledek pečetil po rohovém kopu Málka hlavou Kučera.


Ohlasy trenérů

Trenér Martin Zbončák: „Na soupeře jsme se připravovali celý týden. Líšeň nás ničím nepřekvapila, je to soubojové mužstvo, hraje na brejky. Apeloval jsem na to, abychom byli důrazní a dávali si pozor na soupeřovy brejky, přesto nás hosté znovu potrestali. Do utkání jsme vstoupili špatně, byli jsme bojácní, prohrávali jsme osobní souboje, u odražených míčů jsme byli později. Ve druhé půli se to zlepšilo, měli jsme určité náznaky, ale neprosadili jsme se.“

Facebook feed

×
Dnes v 17:00
FC Sellier&Bellot Vlašim
SK Líšeň