Přehled zápasu

2. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, sobota 31.7.2021 v 10:15, Sportovní areál Drnovice

Vyškov

Líšeň

1:1
(0:1)

Branky: 90. Fofana – 32. Lutonský.

ŽK: Hanuš, Klesa, M. Vintr, Fofana, trenér Trousil – Pašek.

Rozhodčí: Křepský – Bureš, Dohnálek.

Delegáti: J. Beneš, Ondo.

Počet diváků: 1738.

Vyškov

Šustr – Ilko, Fofana, Štěpánek, Hanuš (54. Kinakimana) – David Jambor, Cabadaj – Klesa, M. Vintr, Němeček (82. Langer) – Simr (65. O. Vintr). Trenér Trousil.

Líšeň

Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Lutonský – Kučera (66. Demeter) – Pašek (90. Bednář), Málek (86. Burda), Matocha, Stáňa (65. Krška) – Chwaszcz (65. Silný). Trenér Valachovič.

Zvony drnovického kostelíku, sousedícího s hřištěm, začaly odbíjet poledne. Na mysl se kradla myšlenka, že zároveň zvoní umíráček snahám nováčka o první ligový bod. Na hodinách naskočila devadesátá minuta, ve skóre svítila čísla 0 a 1. Vyškov v dané době prohrával v premiérovém domácím utkání, byť zejména v prvním poločasu měl zcela evidentní převahu a během zápasu si určitě vybojoval víc šancí než vedoucí Líšeň. Sotva zvony dozněly, míč se snesl do pokutového území před Veselého, odkud hlavou poslal míč do sítě Fofana.

Objektivně řečeno, výsledek 1:1 byl spravedlivý. Nechali jsme se hned v úvodu zaskočit snahou nadšeného nováčka rozhodnout zápas co nejdříve. Čtyři šance si vyprodukoval Vyškov jen během první půl hodiny. Nejvíce zlobil z pravé strany Klesa. Našim hráčům chyběla chytrá a přesná přihrávka. Místo ní jen zdlouhavě rozehrávali, či nakopávali míče na Chwaszcze, což úspěch nepřineslo. Ale hned první velkou šanci se nám podařilo proměnit. Ve 32. minutě si Lutonský naběhl na nákop Matochy. Ilko po něm chmatal za dres, ale Lutonský se utrhl a prostřelil Šustra. Kdyby na konci první půle dokončil zdárně Stáňa svoji akci, když po jeslích stoperovi si pokopl míč větší kus od sebe, tak by Šustr neměl možnost zasáhnout a případné dvougólové manko by mohlo nováčka poslat do kolen..

Po změně stran v 61. minutě vyrazil M. Vintrovi jeho pokus Veselý na roh Snaha Vyškova pomalu ustrnula. Hra se vyrovnala. Drželi jsme míč, ale k aktivní hře se moc nenutili. Sbírali jsme minutu po minutě k udržení náskoku. Šance jej navýšit nastala v 83. minutě, kdy Ševčík poslal míč jen do tyče. Pak přišlo už zmíněné kostelní zvonění, po němž Fofana hlavičkoval přesně. Vítězství, které nám už čouhalo z kapsy, tak posila z Chrudimi vyfoukla.

Ohlasy trenérů

Jan Trousil: „Jsem velice rád, jakým způsobem jsme se prezentovali. V první půli jsme byli lepší a diktovali hru. Navzdory tomu, že vypadli kvůli zdravotním problémům Macej, který měl mít na starosti koncovku, Lahodný, Jaroš, Dan Jambor. Vytvořili jsme si řadu standardních situací, při nichž jsme měli být agresivnější. Co se týče hry, jsem spokojený až na dvě chyby. Soupeře z Líšně jsme znali. Věděli, že vychází z kvalitní obrany a čeká na příležitost rychlých hráčů po diagonálních přihrávkách. Což se ukázalo při gólu Lutonského, či velké šanci Stáni. I po změně stran jsme bušili do soupeře, který bránil těsný náskok. V závěru jsme šli do rizika, když jsem Fofanu vyslal na hrot, kde čekal na centry za stran. Dočkal se.“

Milan Valachovič: „Z naší strany šlo o nepovedený zápas. Do 25. min. jsme se vůbec nedostali do hry. Gól nás měl posadit opět do role, ale hra se stále nedařilo. Chyběl nám střed hřiště, zvláště pak po zranění Kučery, kdy prostředek vůbec neexistoval. Mrzí mě neproměněné šance. Ve druhé lize by se přece nemělo stát, aby hráč nezvládnutím míče přišel o střeleckou šanci. Takže jde i o kvalitu hráčů. Branku jsme dostali po hrubce, když jsme neuhlídali v poslední minutě centr do vápna na vysokého hráče. Jsem z našeho výkonu zklamán.“