dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

         

Reportáž ze zápasu

25. kolo F:NL, sobota 22.5.2021 v 15:00, Všesportovní stadión (Hradec Králové)

Hradec Králové

Líšeň

1:1
0:1

Branky: 71. Urma – 8. Lutonský

ŽK: Kodeš, Mejdr, Urma – Pašek, Silný, Krška, Matocha, Kučera

Rozhodčí: Petřík – Hock, Vodrážka – Švagr

Delegáti: Vidlák, Hartman

Střely na bránu: 4:4, Střely mimo: 8:2, Rohy: 8:3, Ofsajdy: 1:2, Fauly: 10:21.

Hradec Králové

Ottmar – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (57. Soukeník) – Prekop (69. Novotný), Dvořák, Vlkanova (84. Záviška) – Vašulín (57. Kateřiňák). Trenér Frťala.


Líšeň

Veselý – Jeřábek, Otrísal, Ševčík, Bednář – Kučera – Pašek (75. Krška), Málek (88. Fall), Matocha, Lutonský (63. Rolinek) – Silný (63. Zikl). Trenér Valachovič.


Ačkoliv výsledek utkání už nemohl změnit nic na konečném umístění mužstev, vzali oba trenéři zápas velice odpovědně. Oba postavili k utkání nejlepší možnou sestavu. S jednou výjimkou. Byli to brankáři. Hradecký kouč Frťala dopřál loučení s hráčskou kariérou před vlastními diváky osmatřicetiletému Radimu Ottmarovi, který bude nyní pracovat v hradecké akademii s mladými brankáři. Náš kouč Valachovič dopřál pozici mezi tyčemi pětatřicetiletému Janu Vítkovi za vytrvalost a věrnost klubu, v němž se stal po příchodu Veselého dvojkou.
Začátek zápasu patřil sice domácím, ale první gól vstřelil po milimetrové přihrávce Málka za obranu Lutonský, jenž nesměl ztratit nervy, když se ocitl sám před Ottmarem. . Od 8. min. jsme tak vedli a postupem času se zdálo být, že můžeme zopakovat výhru z březnového střetnutí na domácí půdě. Hradec se prostě nemohl k ničemu kloudnému dostat. Naši obránci se vrhali do střel. V první půli dovolili vypálit domácím jen dvě střely.
Druhý poločas byl zpočátku obrazem prvního. Trenér Frťala, jenž se loučí s hradeckým týmem a odchází do Teplic, kde by měl trénovat mládež, ale patrně také být připraven naskočit k prvnímu týmu, kdyby se Kučerovi vedlo stejně jako na jaře, sáhl ke střídání. I když přišli do hry dva defenzivní hráči, přeskládal rozestavení na hřišti na tři obránce a tři útočníky. A jeho svěřenci začínali nabývat na převaze. Před vyrovnávací brankou měli k dispozici tři rohové kopy za sebou. Gól padl ze čtvrtého rohu, když nejprve Leibl zvedl hlavou míč a s líšeňskou tečí jej prodloužil hlouběji do vápna, kde Urma s gumovýma nohama přeskočil naše stopery. To se psala 71. min. Hradec mohl dokonce i vyhrát, když pokračoval v náporu. V 77. min. po trestném kopu, kdy se Vítek na malém vápně nedostal přes hradbu těl k míči a skončil na zemi, pálil na opuštěnou branku Kodeš. Vítka však zastoupil kapitán Ševčík, který umístěnou střelu vyrazil zpět z vápna.
O snaze obou týmů získat vítězství dokumentuje i vysoký počet žlutých karet. S výjimkou napomínání Silného, jenž se pokusil vymodlit pokutový kop, šlo vždy o fauly. Zápas tak skončil smírem. Vítězný celek F:NL nás za dva roky našeho působení v profesionální soutěži nedokázal ani jednou porazit.

Facebook feed