Klub

Představení klubu

Historie klubu

SK Líšeň vznikl v roce 1924. Od roku 1990 se datuje moderní éra charakterizovaná trvalým vzestupem sportovní úrovně klubu. Více o historii na stránce Historie klubu.

Současnost klubu

V současné době je klub SK Líšeň druhým fotbalově nejúspěšnějším klubem v Brně a okolí. V kategorii dospělých i dorostu se účastní 3. nejvyšší soutěže (Moravskoslezské fotbalové ligy – MSFL) a představuje obecně uznávanou nadějnou „čerstvou krev“ brněnské kopané.

Do povědomí nelíšeňských fanoušků se postupně dostává sportovními úspěchy, např. porážkou Slavie Praha v roce 2007 v poháru ČMFS, postupem z divize do MSFL (Moravskoslezská fotbalová liga) a obsazením pozice „2. brněnského klubu“, úspěšnou podzimní sezónou 2010 v soutěži, dvojitou remízou s jinak suverénním lídrem soutěže Opavou, a v neposlední řadě tzv. Líšeňským kotoulem. Také pravidelná a úspěšná účast mládežnických týmů klubu přispívá k trvalému vzestupu jeho hodnoty mezi fanoušky nejen brněnského fotbalu.

SK Líšeň provozuje 21 týmů (muži A, B, C, starší dorost, mladší dorost, dorost B, starší žáci A, B, mladší žáci A, B, starší přípravka A, B, mladší přípravka A, B, C, D, E, staří páni, futsal A, B, C).

  • Přehled týmů a soutěží.

Silnou stránkou SK Líšeň je práce s mládeží. Začíná již na úrovni přípravek ve věku 5-ti let. SK Líšeň úspěšně obsazuje všechny věkové kategorie mládeže.

Sportovní zázemí

Klub provozuje vlastní dobře dostupné travnaté hřiště s novou tribunou s kapacitou cca 350 diváků, sety na sezení umožňují dalších cca 200 sedících diváků, včetně stojících může být kapacita zvýšena až na cca 1500 diváků, dále hřiště s umělou trávou a tréninkové minihřiště pro zimní přípravu. Existují rozpracované plány pro další posílení sportovního zázemí.