dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    12.05.2022   |    Redakce

Z boje o baráž jsme vyřadili letenské juniory


SK Líšeň - AC Sparta Praha B 1:0 (1:0)

Branka: 30. Málek.

ŽK: Jeřábek – Turyna, Piško.

Rozhodčí: Nehasil – Arnošt, Pfeifer – Dorušák. Delegáti: Peřina, Rumplík.

Místo: Stadion SK Líšeň, Kučerova. Diváků: 1320.

Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Otrísal – Ulbrich (90. Minařík), Málek, Matocha (79. Černín), Šumbera (79. Bednář) – Toutou (59. Zikl). Trenér Valachovič.

Sparta B: Kotek – Gelašvili (46. Ambler), Piško, Večerka (79. Vácha) – Tvaroh (46. Borkovec), Jonáš, Šimáček (46. Šilhart), Holoubek, Dudl (71. Žížala) – Turyna, Kozák. Trenér Janoušek.

Po nešťastné prohře v Příbrami se výkon našeho týmu výrazně zvedl. Zaslouženě jsme nechali na štítě záložní celek Sparty, který tak vypadl z boje o barážové příčky. Od prvních minut jsme byli aktivnější. Během první desetiminutovky jsme si vytvořili minimálně čtyři příležitosti, z nichž jsme mohli vsítit úvodní gól. To se nám podařilo až ve 30. min., kdy Šumbera získal míč, předal jej napravo na Ulbricha, jehož centr umístil Málek do sítě. Jak se ukázalo, tato trefa byla vítězná.

V poločasu zamíchal trenér Janoušek / vedl tým poprvé jako hlavní kouč po přeřazení Horňáka k prvnímu mužstvu / se sestavou, když vyměnil trojici hráčů. Hra Sparty se zvedla, ale narazila na soustředěnou obranu našeho celku. Do úzkých nás dostala jen v 76. min., kdy Jeřábek po nedorozumění s Veselým vykopával míč z brankové čáry. Pomohl tak našemu brankáři ke dvanácté vychytané nule.

Vzhledem k dalším výsledkům předposledního kola hrají o barážové příčky tři celky: Opava, Vlašim, Líšeň. Pokud naši hráči, kteří jsou v prozatimní tabulce čtvrtí, v sobotu na Žižkově vyhrají, pak si prodlouží sezónu o barážové zápasy s prvoligovým soupeřem.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Milan Valachovič: “Po zklamání v Příbrami jsem cítil z hráčů snahu o napravení výpadku. Zápas jsme začali lépe. Měli jsme řadu šancí. Gól byl zaslouženou odměnou za naši hru. Po změně stran jsme spíše ustoupili do bloku a čekali na brejkové situace, které umožňovala výše vystoupená obrana Sparty. Výhra byla výsledkem naší soustředěnosti. Oceňuji soupeře, že odehrál soutěž s mladými talentovanými hráči, čímž dokazuje, že Sparta pracuje s mládeží nejlépe z naší ligy.“

Petr Janoušek: “Změnil jsem rozestavení proti minulým zápasům, abych trochu soupeře překvapil. Chtěl jsem také více posílit střed hřiště, protože vím, že Líšeň má ve středu pole velkou sílu. Jenže se nám vstup do zápasu moc nevydařil. V poločasu jsem sáhl ke střídání i ze zdravotních důvodů. Po změně stran jsme hráli lépe, ale v koncovce se nám nevedlo. S výjimkou jedné situace nás soupeř k šanci nepustil.“

Facebook feed