A tým    25.09.2021   |    Redakce

Vysočina padla v Líšni v nastaveném čase po pokutovém kopu

Zuzana Michalková, z webu Jihlavy

I přes nadějný první poločas se jihlavští hráči ve druhé půli k žádné větší šanci nedostali a mohou tak děkovat fantastickému Vejmolovi, že rozdílová trefa brněnského celku nepřišla už daleko dříve. Z Líšně se tak jihlavský celek vrací bez bodu, kdy v nastavení druhého poločasu o konečném výsledku 2:1 z penalty rozhodl Jan Silný.

Diváci: 523
Líšeň: Veselý – Lutonský, O. Ševčík (C), Jeřábek, Pašek – Matocha – Stáňa, Málek, Kučera, Rolinek – Silný Náhradníci: Marek – Bednář, Burda, Otrísal, Ulbrich, Chwaszcz, Zikl
FC Vysočina: Vejmola – Křišťál, Pojezný, T. Vlček, T. Svoboda – Selnar, Lacko (C), Tureček, Peřina – Vedral, Arroyo Náhradníci: Jágrik – Štefánek, Zoubele, Tall, Ritter, Fila, Křivánek

Komentář

Líšeň se po třech dnech znovu představila před domácím publikem. Naposledy podlehla Spartě, která ukončila její cestu v MOL Cupu. Jihlava v posledním zápase na svém hřišti překvapila. Přehrála Pardubice a postoupila do osmifinále domácího poháru.

Aktivnější vstup do zápasu měl brněnský tým, rohový kop rozehrál nakrátko a míč se dostal až k Marku Matochovi, ten se s ním moc nepáral a byl první, kdo ohrozil soupeřovu branku. Vážná tutová šance přišla ve 26. minutě, Jakub Kučera hlavičkou mířil do protipohybu brankáře Luďka Vejmoly, jeho bravurní zákrok zabránil prvnímu gólu. Ale byla to Vysočina, která poprvé v utkání rozvlnila síť, kousek za vápnem byl Selnar, ten se s míčem nemazlil a vymetl šibenici. Radost hostů ale dlouho netrvala, o dvě minuty později našel centr hlavičkujícího Silného, s jeho zakončením si gólman poradil, ale na dorážku Jeřábka už neměl nárok.

V druhém dějství první vážný okamžik přišel až po hodině hry, byl to Jaroslav Málek, kdo prověřil kvality jihlavského brankáře. Další akce přišla znovu z líšeňských kopaček, Silného zakončení pozorný Vejmola chytil. Aktivní útočník Silný mohl v závěru rozhodnout, ale jeho rána z velké dálky těsně minula levou tyč, o chvíli později ve vyložené šanci přestřelil. Po velkém tlaku dostali v samém závěru Marvani možnost rozhodnout z penalty, o vítězství rozhodl Silný.

Jihlava bohužel na vítězství proti Pardubicím nenavázala, chuť si bude mít šanci napravit již příští pátek 1.10., kdy přivítá na domácím hřišti Táborsko.