Starší přípravka U11A+B    12.09.2021   |    Nikolas Papachristos

Tatran Bohunice – SK Líšeň U11 3:5 (3:4)

Na rozpálené bohunické umělce nás čekala další zkouška.

Začátek utkání byl z naší strany výborný. Dobrý pohyb, rychlé kombinace, kreativita v koncovce a po 10 minutách jsme vedli 4:0, aniž by se soupeř dostal k nějakému ohrožení naší branky. Potom ale nejspíš někdo cvakl vypínačem a my skončili s fotbalem. Najednou jsme byli statičtí, vlažní a nedůslední, čehož nadšeně bojující domácí využili po našich laciných ztrátách ke snížení na rozdíl jediného gólu ještě do poločasu.

A protože jsme je laxním přístupem posadili do sedla, i po pauze dávali do hry mnohem víc, než my a hnali se za obratem. Měli mnohem více šancí, 1x nás zachránila tyč, Petr v brance musel předvést několik dobrých zákroků… Trošku nás tempo domácích probralo z letargie, alespoň jsme přidali na bojovnosti, ale protiútoky jsme zakončovali zbrkle a nepřesně. Vysvobodila nás až vlastní branka Bohunic a závěrečný hvizd rozhodčího.

Vítězství jsme doslova utrpěli a stálo mnohem víc úsilí a nervů, než jsme po dobrém úvodu čekali.

Z pohledu trenérů – znovu se opakovala situace z předchozího utkání se Startem. Dobrý vstup do utkání, kvalitní hra a rychlé získání vysokého náskoku – a šmytec. Totální vypnutí, hra bez pohybu, nasazení a důrazu. A především hra bez míče nulová, soupeř nás dobře obsazoval, ale místo aktivního pohybu kluci (zejména útočníci) jen přihlíželi a fandili hráči s míčem. Příčinu vidím hlavně v hlavách, předčasné uspokojení a pocit, že už to půjde samo. Ale tohle se nám může šeredně vymstít, budeme hledat cesty, jak těmhle situacím zamezit.