dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U11A+B    29.08.2021   |    Nikolas Papachristos

TOP MORAVA CUP Vážany nad Litavou 28.8.

Sezónu 2021/22 jsme zahájili kvalitně obsazeným turnajem ve formátu 5+1 TOP MORAVA CUP (2. ročník). Deset týmů z jižní Moravy se utkalo ve dvou základních skupinách a posléze o umístění. Účastníci patřili k tomu lepšímu,

Základní skupina:

SK Líšeň – 1. SK Prostějov 3:3

Utkání neslo všechny znaky úvodu sezóny – byla na nás vidět nervozita a nerozehranost. Přestože jsme měli více ze hry, na góly jsme se nadřeli a naopak hrubkami soupeři nabízeli branky až příliš lacino.


SK Líšeň – Horácká Slavia Kroměříž 0:2

Kroměříž (obhájce prvenství z loňska) má výborný ročník 2011 a na hřišti se odehrávala parádní a vyrovnaná bitva. Bohužel jsme hned na začátku další hrubicí nabídli soupeři vedení, vlastní dobrý a bojovný herní výkon jsme nedokázali brankově vyjádřit a v samém závěru soupeř výhru pojistil.


SK Líšeň – FC Velké Meziříčí 6:5

Ačkoliv jsme byli ve většině herních činností vyspělejší, než náš protivník a dařilo se nám i zakončovat, neuvěřitelnými chybami zejména při rozehrávce od branky jsme drželi Velmez pořád ve hře a z utkání jsme udělali zbytečné drama.


SK Líšeň – 1. FC Slovácko modrá 4:6

Proti pozdějšímu vítězi turnaje jsme se ujali /poprvé na turnaji) vedení a nadšeným výkonem drželi krok, jenomže jsme pokračovali ve velkovýrobě chyb v defenzivě a při rozehře. A to nás stálo zápas.

V základní skupině jsme obsadili 3. místo a čekala nás klání o konečné 5. - 8. místo.


Malé semifinále skupiny o 5. – 8. místo


SK Líšeň – FC Svratka Brno 6:3

Opět jsme byli herně lepší, než soupeř, ale opět nás srážely stále stejné hrubky, naštěstí se nám dařila střelba.Utkání o 5. místo

SK Líšeň – FC Sparta Brno 0:1

Nejhorší výkon a hořkou výsledkovou pilulku jsme si schovali na závěr. Nastoupili jsme k utkání s přehnaným sebevědomím, ležérně jsme zahazovali šance a jednu z chyb, které jsme stejně jako celý turnaj vyráběli, Sparta potrestala. Sice jsme hráli na 1 branku, ale se stupňující se nervozitou jsme zazdili i největší šance.

Nakonec jsme tedy obsadili v turnaji konečné 6. místo. Vítězem se stalo modré Slovácko, které ve finále přetlačilo své kolegy v bílém, bronz brala Kroměříž.

Z pohledu trenérů – formát 5+1 jsme hráli skoro po roce a na hře to bylo znát, přeci jen už máme týmové herní návyky spíš na větší hřiště. Na klucích bylo vidět, že někteří ještě mají těžké nohy ze soustředění a v úvodu taky zbytečná nervozita a z ní pramenící zbrklost. Kvalitní soupeři nám odhalili řadu nedostatků. Slovácko a Kroměříž nás předčili v individuální technice, nicméně podíl na tom má i sebevědomí kluků, naši si v utkáních (až na výjimky) nedovolovali věci, které v tréninku zvládají. Další naší tradiční bolestí je proměňování šancí a na tréninku musíme rovněž výrazně zapracovat na rozehrávce od branky. Taky si kluci na vlastní kůži ověřili, jak se nevyplatí podceňovat jakéhokoliv soupeře a přistupovat k utkání s tím, že je předem vyhrané. Ale viděl jsem v naší hře i pozitivní věci. Turnaj byl rozhodně užitečnou herní prověrkou.

Facebook feed