dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U11A+B    03.09.2021   |    Nikolas Papachristos

TJ Jundrov – SK Líšeň U12B 1:3 (0:1)

TJ Jundrov – SK Líšeň U12B 1:3 (0:1)

Odložené utkání úvodního kola žákovské soutěže jsme odehráli v Jundrově. První soutěžní zápas ve formátu 8+1 byl pro nás docela výzvou.

V úvodu byla hra vyrovnaná bez větších šancí, bojovalo se hlavně o střed pole. S přibývajícími minutami jsme získávali jistotu a podařilo se nám několik pěkných kombinací. Jedna z nich vyústila v roh, který sice domácí obrana odvrátila, ale následný Alexův centr už Tom poslal ze vzduchu rovnou do sítě. Na přestávku jsme tak šli s náskokem.

Hned po pauze jsme ale těžce zaspali, nechali projít útočníka Jundrova až k brance a jeho nepříliš těžká střela prošla Olimu pod nohou do branky – vyrovnáno. Naštěstí jsme se z toho nerozklepali, naopak jsme zvýšili útočnou aktivitu a ještě v tomtéž střídání jsme vytvořili závar před brankou domácích, který korunoval Dominik přesnou střelou – 1:2. A vzápětí jsme dostali možnost zvýšit vedení v podobě přísně nařízené penalty. Petr nezaváhal a vedli jsme o 2 góly. I nadále jsme byli aktivní, nicméně oběma celkům viditelně docházely síly, takže na obou stranách přibývala okénka v defenzivní činnosti. Jedno takové jsme hasili faulem a jundrovští dostali rovněž možnost zahrávat penaltu – ale Martin nás skvělým zákrokem podržel a nedovolil soupeři přiblížit se na dostřel. V závěru jsme se snažili držet míč a kontrolovat hru, vytvořili jsme si ještě jednu loženku, kterou Tom poslal opěrkou nad břevno, a v klidu si dokráčeli pro první soutěžní vítězství.

Z pohledu trenérů – kluci k utkání přistoupili zodpovědně, hráli s nasazením a bojovně, byť občas byl v osobních soubojích vidět respekt k fyzicky vyspělejším soupeřům. Dařilo se nám využívat prostor a přenášet těžiště hry, obranné řady hrály spolehlivě (Jundrov měl jedinou šanci za celý zápas), byť bych si představoval větší podporu defenzivy od záložníků, dařily se nám rychlé útoky po křídlech a občas i pěkné kombinace. Naopak ve středu hřiště jsme hráli příliš komplikovaně a na moc doteků, tam budeme muset hledat optimální varianty. Celkově utkání splnilo očekávání, kluci se musí učit práci s prostorem – jak přitlačit na přihrávku, aby doputovala k adresátovi, odkud se dá centrovat do prostoru před brankou, jak si rozvrhnout síly, aby se stíhali i v závěru vracet, musí se naučit vzájemně zastupovat, krajní beci podporovat útok atd. atd. – proto ostatně tuhle soutěž hrajeme. Nicméně první utkání ukázalo, že máme na čem stavět. Spokojenost.


1. Poločas

2. Poločas


Facebook feed