Branky: 25. Kroupa, 44. Cebák, 76. Kroupa – 15. Roziev.

ŽK: Doležal, Svensson, Kříž Filip, Kříž David – Kugler.

Místo: Stadion FC Svratka Brno, ulice Svratecká.
Počet diváků: 180.

Svratka: Doležal – Chasák, Svensson, Broskva, Cebák (90. Bocián), Kříž (82. Řezník), Kroupa, Preis, Chlup (66. Janík), Bednář, Čurda. Trenér: Kříž.

Líšeň: Veselý – Džupenjuk, Fall, Bohuslav, Bednář – Rudyk, Weber (46. Dostálek) – Toczyski, Horký (77. Daněk), Roziev (68. Ferlay) – Bílek (77. Gabriel). Trenér: Kugler.

Ve 27. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme zavítali k brněnskému soupeři u řeky Svratky. Už v 15. minutě jsme mohli oslavovat. Po centru Falla na Toczyského a souhře Bílek - Roziev, vsítil posledně jmenovaný branku na 0:1. V 19. minutě pěkný centr Webera na Bílka, který se bohužel nacházel v offsidu. Ve 24. minutě z dlouhého autu mířila Bílkova hlavička těsně nad branku. Následně však ze standardní situace nebezpečný Karel Kroupa hlavou srovnal ve 25. minutě na 1:1. Byť bylo srovnáno, tak jsme se snažili vystupňovat náš tlak a přidat další branku. V 36. minutě po skrumáži v pokutovém území domácích jsme pouze nastřelili břevno a z následného rohového kopu šlo zakončení pouze mimo brankovou konstrukci. Ve 38. minutě Webrova tečovaná střela pouze na roh, ze kterého Toczyski bohužel zase mimo. Místo naší radosti v podobě vstřelení gólu jsme ve 44. minutě bránili další standardní situaci soupeře a namísto odkopnutí míče jsme branku opět obdrželi a tak odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 2:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili znovu aktivněji. V 54. minutě naši hráči posílali jeden centr za druhým do pokutového území soupeře, ale pramenilo z toho pouze nastřelené břevno z hlavičky Falla. V 64. minutě další hlavička Bednáře mimo. Když nevyšly ani další šance, kterých bylo víc než dost, udeřili opět domácí. V 76. minutě nám po vlastní chybě vstřelil branku znovu Kroupa na 3:1. Vzhledem ke skutečnosti, že jsme už nebyli schopni nic dalšího předvést směrem dopředu, skončil tak zápas překvapivě 3:1 a tak naše Benfika po třetí za sebou naplno nebodovala.

Ohlasy po zápase

Trenér Kugler: „Natrápíme se na vstřelení branky, příležitostí, šancí bylo dostatek. Dnes to tam padlo jen jednou. Ale třikrát do naší sítě, kdy jsme nebyli schopni uhrát Karla Kroupu. V poli jsme hráli to co jsme si řekli, běžecky i technicko-takticky to parametry mělo. Teď jsme zklamaní, ale ne na kolenou.

Další utkání odehraje B-tým v neděli 4. června ve 14:00 hodin na stadionu SK Líšeň proti týmu FK Dosta Bystrc-Kníničky, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!