Branky: 13. Štencl, 32. Bělehrádek – 11. Dostálek, 81. Bílek

ŽK: Zeman, Loukota, Bělehrádek, Horák – Rudyk, Papež, Minařík

Místo: Stadion Kunštát
Počet diváků: 240

Kunštát: Loukota – Bělehrádek (85. Lick), Zeman Alois (58. Adámek), Gracias, Prokeš, Novotný (82. Zlatníček), Janíček, Bezděk, Zeman Roman, Sehnal, Štencl. Trenér Horák.

Líšeň: Veselý – Daněk, Fall, Minárčik, Bohuslav – Rudyk, Minařík – Džupenjuk (62. Horký), Toczyski (62. Bílek), Špička (89. Papež) – Dostálek. Trenéři Kugler a Gögh.

V 1. kole Jihomoravského krajského přeboru jsme zavítali do Kunštátu. Kvalita hřiště nebyla úplně ideální a tak bylo jasné, že půjde spíše o soubojové utkání. V 9. minutě po zdařilé akci zakončuje Špička těsně vedle, ale už ve 12. minutě prostrčení Toczyského na Dostálka znamenalo pro náš tým vedení 0:1. V následném protiútoku jsme ale chybovali v obraně a domácí ve 13. minutě z přímého kopu vyrovnali na 1:1. Další minuty se přelévala hra od vápna k vápnu bez výraznějších šancí. Až ve 32. minutě jsme dostali branku, když se hráči Kunštátu prosadili přes střed naší obrany a najednou bylo domácích plné hřiště společně s nepříjemnými fanoušky. V první polovině utkání se nic dalšího nestalo a tak jsme šli do šaten za nepříznivého stavu 2:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem tento nepříznivý výsledek a zápas s nováčkem soutěže otočit. Přispělo k tomu i dvojité střídání. Ve středu pole jsme najednou byli klidnější a přímočařejší. Na křídle dravější s množstvím vyhraných osobních soubojů, což nám v prvním poločase chybělo. Velké množství šancí, které jsme si vypracovali šlo bohužel mimo branku. Za zmínku stojí akce, kdy v 77. minutě Dostálek přehazoval brankáře Loukotu, který na poslední chvíli vyrazil míč na roh. Nutno poznamenat, že jsme měli už ruce nad hlavou. Následná dělovka Horkého v 79. minutě vysoko nad a o chvíli později i hlavička Falla. Teprve v 81. minutě po zdařilém centru Špičky se prosadil krásnou hlavičkou Bílek a bylo srovnáno na 2:2. Další minuty našeho tlaku však brzdilo soupeřovo zdržování a taktické diskutování s rozhodčím a tak zápas skončil remízou 2:2, kterou určitě s pokorou bereme.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „V Kunštátě byl těžký terén, silný soupeř a divocí diváci. Šli jsme do vedení, pak nám hned vyrovnali z přímého kopu a posléze jsme dostali gól středem obrany. V tu chvíli bylo domácích plné hřiště. Vyhrávali osobní souboje, hráli jednoduše - přímočaře, měli druhé míče. My jsme hráli složitě, na úzkém a nerovném hřišti se těžko prosazuje postupným útokem. V poločase jsme si to v šatně hlasitě vyříkali a druhou půlku jsme byli lepší my. Vedlo to alespoň k remíze, soupeř má kvalitu. Před námi je ještě šestnáct zápasů. Těšíme se na Rousínov.“

Poslední utkání podzimní části sezony B-tým odehraje v sobotu 12. listopadu v 11:00 hodin na hlavním stadionu SK Líšeň, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT!