dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    07.08.2022   |    MW11

Rozhovor se střelcem tří branek útočníkem Vandasem

Pavel Vandas si v přípravě šetřil góly až na soutěž, v utkání s Varnsdorfem si za pouhých sedm minut připsal hned tři


V přípravě se ti bohužel nepodařilo vstřelit žádnou branku, jsi o to víc rád, že se ti to podařilo teď v sezoně?
„Možná málokdo ví, že po týdnu přípravy jsem si při tréninku zlomil prst na ruce a dostal jsem sádru až po loket. Proto jsem nemohl nějaký čas trénovat s mužstvem a hrát přípravné zápasy a následně jsem byl i při utkáních opatrný. Jsem proto rád, že jsem se včas střelecky chytil hned druhý soutěžní zápas a ještě k tomu před skvělým domácím publikem. Musím i v tomto směru poděkovat svým spoluhráčům."

Vzpomeneš si, kdy se ti naposledy podařilo v soutěžním utkání vstřelit hattrick?
„Ve druhé i třetí lize se mi to ještě nepodařilo, dal jsem pouze v několika utkáních dvě branky. Hattrick mě osobně potěšil, protože pomohl k jednoznačnému vítězství se silným soupeřem. Věděli jsme, že každý gól může rozhodovat a i fakt, že jsme žádný neobdrželi, v prvních dvou kolech, svědčí o skvělé defenzivě mužstva."

U první branky si míč po skvělé přihrávce Marka Matochy dovedl až na malé vápno, kde tě ale už dorážel obránce, kterému si míč se štěstím poslal mezi nohy až do sítě. Nemohl jsi zakončovat dříve, nebo sis potřeboval střelu lépe připravit?
„Už při přebírání gólové přihrávky jsem se soustředil na první dotek a věděl jsem, že mám dostatek času pro zakončení. Čekal jsem na vhodný okamžik a proto jsem si mohl míč ještě jednou přistrčit. Obránce běžel z druhé strany a už tam byl pozdě, proto tam šel na dlouhou nohu a já to trefil pod ním. To, že jsem dal gól svědčí o tom, že jsem to vyhodnotil správně."

K tvému druhému gólu a přelobování brankáře. Všiml sis vybíhajícího gólmana hostů a rozhodl se už v počátku pro jeho přehození a nebo to bylo jen vyústění dané situace, kdy si musel zakončovat pod tlakem bez přípravy?
„Když jsem viděl, že má míč na noze Šumby (Šimon Šumbera, pozn. red.), tak jsem šel už naslepo za obránce a míč mně ideálně skočil, k tomu byl brankář venku z brány, tak už jsem se soustředil na přesný lob, který skvěle zapadl pod břevno. Byla to akce, která přišla krátce po prvním gólu, takže jsem byl rád, že to vyšlo takto rychle."

V podzimní části sezony máš před sebou ještě třináct utkání, s jakou porcí branek bys byl na konci roku spokojen?
„Budu šťastný, když výkonem a góly přispěji k výhrám našeho týmu. Přesný počet branek bych říkat nechtěl, ale věřte mi, že si dávám vždy cíle vysoké. Přesto si to vysněné číslo nechám pro sebe a pevně věřím, že branek jako tým přidáme spoustu."

Facebook feed