dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Mládež    09.06.2021   |    Redakce

Rozhovor s odchovancem klubu, který patří k nadějím líšeňské mládeže

Filip Chládek prošel líšeňským klubem od přípravky až po současnou pozici v širším kádru A týmu.

Ahoj Filipe, jaký je to pocit, když tě trenéři označili jako jednu z největších nadějí líšeňské mládeže?
,,Dobrý den, pocit je to výborný, jsem vděčný, že mě trenéři takto vidí. V mládežnickém i dorosteneckém fotbale se mi dařilo a budu dělat maximum pro to, aby tomu tak bylo i nadále."

Letošní sezona bohužel opět skončila předčasně, pro tebe se ovšem vyvíjela velice dobře. Jak moc tě to mrzí?
,,Z počátku se sezóna vyvíjela velice dobře, bohužel se objevilo nedoléčené zranění z minulosti a to mi defacto znemožnilo možnost zapojit se do tréninku, či alespoň odehrát část mistrovských utkání. Mrzí mě to, ale měl jsem tak dostatečný prostor na doléčení a teď dělám vše pro to, abych se mohl zapojit do letní přípravy."

Prošel sis celou líšeňskou mládeží. Jako dorazový ročník 2002 ti končí dorostenecká léta a budeš se přesouvat do seniorské kategorie. Jak na období v mládeži budeš vzpomínat?
,,Na období v mládeži budu vzpomínat určitě v dobrém. Měl jsem možnost poznat mnoho výborných fotbalistů, kteří jsou mi do teď dobrými kamarády. S naším týmem jsme vždy dosahovali dobrých výsledků, to vás vždy těší a osobně posune i dál."

Dorost U19 hrál Moravskoslezskou dorosteneckou ligu, druhou nejvyšší možnou soutěž. Jaká je její kvalita? Myslíš, že je to dostatečná příprava na mužský fotbal?
,,Dorostenecká liga určitě kvalitu má. Trenéři dělají maximum, aby nás na mužský fotbal připravili co nejlépe, ale je důležité se připravovat i individuálně."

Dospělý fotbal sis už během sezony vyzkoušel. Nakouknul si do druholigového áčka. Jak velký skok to oproti dorostu je?
,,Mužský fotbal se s dorosteneckým moc srovnávat nedá a je to opravdu velký skok. Velká změna oproti dorostu je práce s balónem, rychlá orientace na hřišti a osobní souboje."

Ty jsi důkaz toho, že se z mládeže jde dostat až do A týmu. Doufáš, že budeš motivací, pro ostatní kluky z mládeže?
,,Ano, doufám. U nás v Líšni je mnoho dobrých fotbalistů a věřím, že budou dělat vše pro to, aby se dostali do kádru A týmu."

Na přípravu pro další sezonu se tedy budeš hlásit v áčku?
,,Ano, příprava nám začíná 21. června."

Kdyby jsi měl zmínit nejlepší zážitek, co si v mládeži prožil, jaký by to byl?
,,Našemu ročníku se v mládežnických kategoriích vždy dařilo a těch krásných zážitků je tolik, že je těžké některý z nich upřednostnit."

Filipe, děkuji za rozhovor, budeme ti držet palce v přípravě a doufáme, že o tobě ještě uslyšíme!

Facebook feed