A tým    28.07.2021   |    Tisková zpráva

Pro každého můžeme být nepříjemným týmem, míní Trousil po Dukle

Že Vyškovu těsně utekla remíza s Duklou Praha ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE? Hlavní kouč Jan Trousil bere výsledek pozitivně. Jeho svěřenci se při historické premiéře v soutěži neztratili a do posledních minut živili naděje na vyrovnání. Proti takto kvalitnímu rivalovi výborná práce.

Z Dukly se vracíte s výsledkem 1:2. Jaké jsou prvotní dojmy?

Před zápasem jsme řešili problémy se zraněními. Michal Klesa i Martin Macej měli z generálky svalové problémy a věděli jsme, že hrát nemohou. Vedle toho Ondra Vintr neměl moc tréninku kvůli dřívějším problémům s lýtkem, ale dali jsme ho na lavičku. Máru Vintra jsme nasadili na podhrot a Dan Jambor šel na křídlo. Věděli jsme, jak Dukla hraje a že je velice silná na balónu, což od začátku dokazovala.

Jak jste soupeři vzdorovali?

Měli jsme připravený blok. Do 35. minuty se v něm dařilo pracovat, když Dukla držela míč, ale do zakončení se nedostávala. My naopak chtěli využít každého protiútoku, abychom jí duel znepříjemnili. Situace jsme na to měli výborné, jenže bohužel jsme je nevyřešili gólově. V prvním poločase jsme udělali jednu chybu, kdy nás šlo do zakončení až moc, nechali jsme otevřený prostředek a soupeř šel proti dvěma stoperům. Tam nás Šustr podržel, nicméně brzy potom přišel jednoduchý centr, který jsme nepohlídali, a domácí dávali na 1:0. V nastavení jsme pak již odkopávali, ale špatně jsme vyřešili akci, trefili hráče na prostředku a do otevřené obrany nás potrestali na 2:0.

Co se dělo za takového stavu o pauze mezi poločasy?

V kabině jsme si něco řekli. Hlavně aby hráči, kteří nastoupili ve F:NL poprvé a poznávali ji, odhodili zábrany a šli na hřiště s čistou hlavou. A ať zkusíme utkání zdramatizovat, což si myslím, že se ve druhé půli projevilo. Dukla ze začátku držela balón, ale střelecké situace neměla. Následně jsme prostřídali, abychom nasadili čerstvé hráče. Ještě v prvním poločase se nám zranil Dan Jambor, jenž si natáhl sval, takže v druhé části jsme použili čtyři střídání. Myslím si, že se jimi hra velmi dobře rozhýbala. Dostali jsme se na kontaktní branku v 78. minutě, kdy pokračovala velmi dobrá partie a domácí se strachovali až do konce o výsledek. Od kluků velmi dobře zvládnuté.

Jaké zásadní momenty duelu byste ještě zmínil?

Po gólu ve 39. minutě jsme šli okamžitě do protiútoku a Mára Vintr mířil sám na branku. Kdybychom hned vyrovnali, bylo by to super, ale bohužel. Absolvovali jsme nováčkovský první poločas, kdy jsme se seznamovali s prostředím a byli jsme potrestáni za takovou tu naivitu dvěma góly. Ale ve druhé půli se kluci srovnali a byli vyrovnaným protivníkem. Při troše štěstí mohl při finálních závarech spadnout gól na 2:2, ale celkově to nebyla žádná ostuda. Kluci ukázali, že když budou poctivě plnit úkoly a přidají srdíčko, mohou se rovnat i mančaftu jako Dukla.

Co jste řekl hráčům po zápase v kabině?

Poděkoval jsem jim, že utkání ani za stavu 0:2 neodevzdali, že si sáhli na dno a přiměli Duklu, aby ke konci polehávali a že jsme sahali po vyrovnání. Určitě povzbuzení pro kluky. Měli jsme sedm osm hráčů, plus další kluky z lavičky, kteří neodehráli ani minutu ve druhé lize. Prakticky se seznámili s tím, co je profesionální fotbal – a zrovna proti mužstvu, jako je Dukla, jež je výborná na míči. Samozřejmě ho pořád drželi, ale nakonec ve statistikách střel a rohů to bylo rovnocenné. Kluci reagovali na držení míče soupeře úspěšně. Až na dvě zbytečné chyby, z nichž vyplynuly góly, to odpracovali velmi dobře. Viděli, že když se podá poctivý výkon, může se F:NL hrát.

Není vám přece jen líto, že odjíždíte z Dukly bez bodu?

Přišli jsme se do druhé ligy učit. Učím se já z pozice trenéra. Učí se kluci, kteří tu druhou ligu nehráli. Pro nás to byla velká škola a jdeme s otevřeným hledím do dalších soubojů. Teď určitě nebudeme polemizovat o tom, že jsme mohli mít bod. Samozřejmě by to bylo hezké, Dukla ovšem byla kvalitnější s balónem, na což jsme odpověděli bojovností a nasazením. Mohlo to dopadnout, ale vůbec nic se neděje. Jdeme dál, a když takto budou kluci pracovat a proměníme šance, můžeme být nepříjemným soupeřem pro každého v lize.